Чим ближче до виборів, тим більше чорного піару і адмінресурсу

1 перегляд
Вівторок, 31 січня 2006, 13:18

Комітет виборців України констатує, що виборча кампанія у січні 2006 року проходила вільно, в умовах конкурентності.

"Однак, негативний вплив на перебіг виборів мала низька політична культура представників політичних партій (блоків)”, – заявив голова правління КВУ Ігор Попов, повідомляє прес-служба Комітету.

За його словами, у січні зросла кількість фактів застосування адміністративного ресурсу, порівняно з попереднім місяцем.

Проте, вважає Попов, застосування адмінресурсу було несистемним і спрямованим на підтримку цілої низки суб’єктів виборчого процесу.

Іншою проблемою стало те, що у січні виборча кампанія була затьмарена чисельним застосуванням брудних методів політичної боротьби, поширенням наклепницької інформації, яку можна кваліфікувати, як “чорний ПР”.

Також, за оцінками КВУ, окружні виборчі комісії з виборів до Верховної Ради сформовані у спосіб та терміни передбачені законодавством, проте вони отримують недостатню допомогу місцевих органів влади для організації своєї роботи

Моніторинг КВУ здійснювався протягом січня 2006 року аналітичною групою в Києві та 50 довготерміновими спостерігачами КВУ, які працювали у всіх областях України, Автономній Республіці Крим, містах Київ і Севастополь.

За підсумками моніторингу КВУ рекомендував органам охорони правопорядку розслідувати факти поширення наклепницької інформації про кандидатів, знаходити та карати порушників, а керівниками органів влади, підприємств та установ утриматись від використання адміресурсу та запровадити практику покарань порушників серед своїх підлеглих.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua