Росія знову дала Україні "отворот-поворот"

П'ятниця, 10 лютого 2006, 19:40

Конкретних домовленостей між Мінсьльгоспом Росії і Мінагрополітики України про врегулювання "м'ясної проблеми" поки немає.

"Конкретних домовленостей із главою Мінагрополітики України Олександром Баранівським із приводу постачань продукції нема, є тільки домовленість про те, що на наступному тижні в Москву приїде його заступник, що курує ветеринарні проблеми, для зустрічі з керівником "Россельхознадзора", - заявив журналістам у п'ятницю міністр сільського господарства РФ Олексій Гордєєв.

Він прокоментував заяву керівника прес-служби Мінагрополітики Олександра Горобца про те, що Баранівський і Гордєєв у ході телефонної розмови в четвер домовилися про підписання 16 лютого 2006 року документів, що дозволяють врегулювати проблему постачань української м'ясомолочної продукції в Росії.

Гордєєв повідомив, що ухвалить рішення про зустріч з Баранівським після консультацій українських фахівців із главою Россельхознадзора Сергієм Данквертом.

Як повідомив "Інтерфаксу" Данкверт, зустріч з українською делегацією має відбутися у вівторок. "Ніякої інформації з приводу рішень, що можуть бути ухвалені 16 лютого, у нас нема", - відзначив він.

Росія ввела заборону на імпорт тваринницької продукції з України з 20 січня 2006 року в зв'язку з порушеннями російського ветеринарного законодавства при ввозі тваринницьких вантажів з України, через загрозу ввезення на територію Російської Федерації гострозаразних хвороб тварин і ввозу недоброякісної продукції, небезпечної для здоров'я людини.

За оцінками українських експертів, щомісячні збитки молочної галузі країни від заборони постачань можуть скласти $50-60 млн., м'ясної - $12-15 млн.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua