Литвину не вистачає в парламенті Жириновського

Субота, 11 лютого 2006, 13:26

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає вимоги деяких політичних сил скасувати депутатську недоторканність виборчим піаром.

Таку думку спікер висловив у суботу, виступаючи перед студентами та викладачами Черкаського державного технологічного університету.

За словами Литвина, "цей галас" здійнявся не для того, щоб скасувати недоторканність, а пов’язаний він з тим, що ті люди, які наполягають на цьому, впевнені, що цього не відбудеться. Тому що вони найпершими не хочуть, щоб відповідний закон було ухвалено.

"Вони хочуть сподобатись вам", - сказав Литвин, додавши, що це питання подібне до вимоги встановити верхню межу пенсій.

Говорячи про свою позицію, спікер наголосив, що виступає за те, щоб депутат не ніс відповідальності за свою депутатську діяльність – "що він говорить, як він говорить".

"Тоді він буде говорити як Жириновський (Володимир Жириновський – депутат Держдуми Росії - УП), але в цьому можна буде знайти багато зерен правди, але за все інше депутат має нести відповідальність, як і кожна людина", - підкреслив спікер.

Литвин також відзначив, що має бути переглянуто доцільність існування держадміністрацій.

Відповідаючи на запитання щодо необхідності вступу до НАТО, він зазначив, що є прихильником того, аби "Україна була в Україні", а тому закликав зважено підходити до питання вступу до Альянсу.

Литвин підкреслив, що він за процес співпраці з НАТО, а "не за те, щоб вскочити, аби вскочити". Тому, переконаний він, треба спитати у людей "і вступати тоді, коли люди будуть до цього готові".

10 лютого, парламентські фракції Блоку Юлії Тимошенко та Української народної партії вимагали негайно розглянути законопроекти про скасування депутатської недоторканності.

УНП ініціює проведення всеукраїнського референдуму щодо скасування недоторканності президента, депутатів усіх рівнів та суддів.

УНІАН, прес-служба Народної партіїpowered by lun.ua