Пинзеник пропонує відмовитись від "унікальних" угод, підтриманих Ющенком

П'ятниця, 17 лютого 2006, 12:12

Міністр фінансів Віктор Пинзеник вважає, що в питаннях постачань російського газу і його транзит по території України необхідно повернутися до "нульового варіанту".

Про це він заявив у четвер у прямому ефірі на телеканалі "1+1", повідомляє Ліга.

За його словами, Міністерство фінансів дуже стурбоване досягнутими з Росією домовленостями з постачання і транзиту газу.

За його словами, у підписаному Україною і Росією пакеті документів немає гарантій поставок газу.

Однак, сказав Пинзеник, вихід із ситуації, що склалася, існує. "Не буває безвихідних ситуацій. Вихід є - це повернення до нульового варіанту", - сказав він.

Міністр пояснив, що "нульовим варіантом" він називає повернення до переговорного процесу з Росією з газового питання.

"Коли я кажу про нульовий варіант, я не маю на увазі повернення до статусу кво. Я кажу про баланс інтересів двох сторін. І в нас є прекрасний інструмент досягти такого балансу", - підкреслив він.

За словами міністра, існують об'єктивні юридичні підстави збалансувати інтереси двох сторін.

"Росія має газ, але в неї немає труб. У нас є труба, але немає достатньо газу. Виходить, одне без одного нам не можна. Тобто, об'єктивно треба шукати компроміс інтересів двох сторін. Для мене незрозуміла логіка: сьогодні кажуть "зима", а через рік скажуть інше: "Труба, віддайте трубу". Ми однаково вразливі", - сказав Пинзеник.

"Я розумію російську сторону, коли вона просить гарантії щодо транзиту, але не розумію іншого - чому ми не одержали таких же гарантій щодо обсягу, ціни й однакових умов транзиту", - додав він.

За його словами, українському суспільству "забувають сказати, що українська труба - це не просто труба, а це унікальне у світі явище".

"У нас є той інструмент, якого ніде більше немає. Трубу прокласти можна в будь-якому місці, але мати систему, яка підтримує тиск по всій Європі, що забезпечує експорт, неможливо... І не використовувати цю унікальну перевагу України, яка дозволяє на рівних розмовляти на газову тему, не можна", - зазначив міністр.

Пинзеник нагадав, що так звані "газові атаки" щодо іншої держави заборонені ще з часів першої світової війни.

"Те, з чим зіштовхнулася Україна, було газовою атакою", - відзначив міністр.powered by lun.ua