Литвин знає, що Пинзеник пішов через сміття

Субота, 18 лютого 2006, 17:47

Спікер Володимир Литвин пов’язує відпустку міністра фінансів Віктора Пинзеника з його принциповою позицію щодо газових угод.

Про це він сказав у суботу на прес-конференції в Запоріжжі, відповідаючи на питання, пов’язано рішення Пинзеника з намаганням виконати побажання президента і парламенту щодо відпустки урядовців на передвиборчий період, чи з намаганням уникнути відповідальності за газові оборудки.

Литвин підкреслив, що дуже добре знає і шанує Пинзеника і не думає, що той вдався до втечі.

"Я знаю принципову позицію Віктора Михайловича щодо газових угод. Я знаю, що основна причина полягає саме в цьому", - наголосив він.

Водночас, за словами спікера, сьогодні є намагання зберегти урядову коаліцію – не виносити сміття з хати – саме тому Пинзенику і було запропоновано написати заяву з формулюванням "у зв’язку з участю у виборчій кампанії".

Разом з тим Литвин наголосив, що вчинок Пинзеника є ще одним підтвердженням того, що позиція парламенту щодо відставки уряду була об’єктивною і принциповою.

Говорячи взагалі про відпустки урядовців на передвиборчий період, Литвин нагадав, що президент висловлював свою позицію, що урядовці мають визначитись, чи працюватимуть вони в уряді, чи підуть на вибори.

Спікер підкреслив, що таку саму позицію зайняв і Юрій Єхануров.

В той же час Литвин наголосив, що це особисте право кожного з урядовців, оскільки закон не забороняє залишатись їм на посадах. "Є лише моральні і етичні аспекти цієї проблеми", - сказав він.

Як повідомлялося, Пинзеник узяв офіційну відпустку до кінця виборчої кампанії - на 2 місяці.

УНІАНpowered by lun.ua