Єхануров думає, що газові угоди можна скасувати

Субота, 25 лютого 2006, 19:42

Україна в лютому в зв'язку з поганими погодними умовами перевитратить 100 млн. кубометрів імпортного газу.

Про це повідомив прем'єр-міністр Юрій Єхануров у суботу на зустрічі зі студентами і викладачами Полтавського університету споживчої кооперації.

"Ми опустилися знову на рівень споживання 285 млн. кубічних метрів на добу. Але перебираємо по лютому проти того, що ми домовилися з росіянами, небагато - близько 100 млн. кубічних метрів", - сказав він.

Єхануров нагадав, що обсяги постачань у січні двома сторонами були погоджені, однак перевищили торішні на 20% через рекордні морози.

Прем'єр ще раз підкреслив, що підписання україно-російських газових угод за участю "РосУкрЕнерго" було компромісним рішенням, необхідним для забезпечення споживачів газом усередині України і Європі.

"Ми знайшли компромісне рішення, яке ще сьогодні можна скасувати. Я не дав добро на видачу ліцензії новому підприємству "УкрГазЕнерго", - заявив він.

Глава уряду підкреслив, що досягнуті в результаті компромісу умови постачань газу кращі, ніж в інших країнах.

Зокрема, він повідомив про допуск "Газпрому" до роздрібних продажів газу в Італії і постачанням його споживачам цієї країни за ціною $600 за 1000 кубів.

"Газотранспортна система крім України і Грузії у всіх країнах колишнього СРСР, належить "Газпрому". Останньою здалася Молдова в середині січня", - відзначив Єхануров.

Він заявив, що домогтися компромісу Україні багато в чому удалося завдяки своєму монопольному положенню в транзиті газу.

"Ми скористалися своїм монопольним положенням. Сказали: поки не буде балансу газу в Україні - не буде газу ніде. Але так можна рухатися недовго, тому що є Енергетична хартія, міжнародні договори", - відзначив прем'єр.

Єхануров підкреслив, що проблему ускладнює неможливість прямих постачань в Україну туркменського газу.

"Газпром" уклав договір і передав "РосУкрЕнерго" весь обсяг туркменського газу на весь обсяг труби (з Туркменістану) на весь перший квартал. Вони готувалися. Таким чином, Україна там не може одержати взагалі", - сказав він.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua