Списочники Тимошенко продають свої банки

Понеділок, 27 лютого 2006, 10:41

Власники Брокбізнесбанку почали переговори щодо продажу іноземним інвесторам частини своїх акцій.

"На продаж уже точно виставлений Брокбізнесбанк, і зовсім незабаром почнуть продавати Укрпромбанк", - передає слова одного з керівників банку "Дело".

Співвласник Брокбізнесбанку, депутат Сергій Буряк, опосередковано підтверджує факт переговорів з інвесторами.

"Ми одержуємо пропозиції від іноземних інвесторів", - зазначив він. Однак про своє відношення до цих пропозицій він воліє відповідати "без коментарів".

Топ-менеджери української інвестиційної компанії Golden Gate, що, за інформацією "Дело", зайнята передпродажною підготовкою Брокбізнесбанку, виявилися недоступними для коментарів.

В Укрпромбанку про офіційні переговори з іноземними інвесторами не говорять. "Ми не ведемо таких переговорів", - заявив голова правління Укрпромбанку Олександр Солтус.

Більшість експертів упевнена, що Брокбізнесбанк може бути проданий за суму, рівну 4 капіталам банків.

"Швидше за все, при таких угодах буде використовуватися коефіцієнт 4. Але багато чого залежить від проведеного due dilligence, якості його активів", - говорить аналітик Foyil Securities Ірина Тригуб.

"Коефіцієнт покупки складе між 3 і 4 капітали. На ціну банку впливає надійність ресурсної бази", - коментує банківський аналітик "Конкорд Капітал" Олександр Вікторов.

На його думку, банки "мають потребу в гарній передпродажній підготовці" (у банків немає аудиту великої четвірки за три роки).

Кандидатами на покупку українського роздрібного банку можуть бути австрійський Erste, угорський банк OTP і французький Société Générale - великі іноземні банки, що дотепер не змогли купити банки в Україні, пише "Дело".

"Судячи з тих покупок, що уже відбулися, сюди приходять дуже серйозні гравці. Іноземні банки принесуть новий рівень банківського сервісу", - говорить начальник управління компанії "Он-Лайн Капітал" Михайло Ройко.

"Прихід на ринок нових іноземних банків вирішить одну з найважливіших проблем фінансового ринку - високі ставки по кредитах і доступність таких кредитів пересічним громадянам. Я дуже сподіваюся, що тепер ставки будуть знижені, а кредити зможе одержати більша кількість людей", - говорить голова Держфінпослуг Віктор Суслов.

Депутат Сергій Буряк, а також його брат Олександр Буряк йдуть на парламентські вибори за списком Блоку Юлії Тимошенко під номерами 37 і 69, що є прохідними.powered by lun.ua