США засудили Україну за узбеків, а СБУ думає, що вони терористи

4 перегляди
Середа, 1 березня 2006, 10:23

Американський Держдепартмент засудив українську владу за примусове вислання десятьох узбецьких біженців.

Про це заявив заступник речника держдепартаменту США Адам Ерелі на брифінгу у Вашингтоні у вівторок, наголосивши, що такий крок було здійснено з порушенням чинного українського законодавства.

"Українська влада також проігнорувала прохання верховного комісару ООН з питань біженців не вдаватися до примусової репатріації жодного з шукачів притулку допоки вони не пройдуть необхідних процедур щодо отримання статусу біженців", - сказав він.

Заступник речника держдепартаменту нагадав, що Україна, так само як і Сполучені Штати, є підписантом міжнародного протоколу від 1967 року щодо статусу біженців.

Водночас прес-секретар СБУ Марина Остапенко в ефірі 5 каналу заявила, що Україна змушена була депортувати на батьківщину 10-х узбеків, оскільки ті належали до організації, яку ООН визнала терористичною - "Ісламський рух Узбекистану".

Зокрема, за її словами, “ці громадяни Узбекистану належали до організації, яка, згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН 2001 року, визнана терористичною".

"І перебуваючи в України в травні-серпні минулого року, ці громадяни Узбекистану пропагували серед українських громадян радикальні ідеї цієї організації”, - сказала Остапенко.

Натомість заступник керівника узбецьких політичних біженців в Україні Хатам Хаджиматов стверджує, що депортовані не переймалися політикою, а просто були свідками подій в Андижані, за що й потрапили у немилість до можновладців Узбекистану.

Як відомо, 14 лютого Україна депортувала 10 громадян Узбекистану на батьківщину.

Агентство ООН у справах біженців висловило занепокоєння з цього приводу.

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), дев'ять з цих осіб раніше зареєстрували свої заяви про отримання статусу біженця в органах влади України, а двоє інших висловили намір також звернутися за наданням притулку.

Бі-Бі-Сі, УНІАН

Читайте також про особливості передвиборчої кампанії в розділі "Вибори"

Ні Ющенко, ні Янукович не обійдуться без Литвина

Для Тимошенко Ахметов - остання надія

На виборах у Києві з'явився віртуальний блок?
powered by lun.ua