Україна перенесла свій прорив у СОТ

П'ятниця, 10 березня 2006, 16:04

Переговорний процес щодо вступу України до Світової організації торгівлі може закінчитися до кінця березня.

Про це заявив тимчасово виконуючий обов'язки керівника Головної служби соціально-економічної політики секретаріату президента Павло Гайдуцький.

Він зазначив, що підписання протоколу про взаємний доступ на ринки товарів і послуг зі США дало великий поштовх і дуже відчутний сигнал щодо просування України до СОТ.

Гайдуцький підкреслив, що це активізувало переговори з іншими країнами щодо узгодження своїх позицій, необхідних для вступу України до СОТ.

Представник секретаріату також зазначив, що факт підписання із США протоколу позитивно сприйнятий такими країнами як Австралія і Киргизстан.

За його словами, більшість країн у даний час готові обмежитися повідомленням про узгодження позицій і, можливо, не буде необхідності укладати протоколи щодо вільного доступу до ринків товарів і послуг.

"Однозначно, що від вступу до СОТ Україна стає цілком визнаною як країна з ринковою економікою", - сказав він.

За словами Гайдуцького, на даний час залишилося внутрішнє питання прийняття Верховною Радою необхідних законів.

За його словами, їхня кількість складає 6-7 законів, більшість з яких уже прийняті в першому читанні.

Гайдуцький зазначив, що, оскільки переговорний процес з рештою країн щодо вступу до СОТ може завершитися до кінця березня і якщо відбудеться успішне прийняття законів, що залишилися, то Україна цілком може розраховувати стати членом організації до кінця поточного року.

Також представник секретаріату заявив, що вступ України до СОТ ніяк не позначиться на розвитку двосторонніх відносин із країнами, що входять до Єдиного економічного простору.

Ліга
powered by lun.ua