Рибачук зізнався, що узбеків вислали з порушеннями на прохання Каримова

Середа, 15 березня 2006, 09:54

Глава секретаріату президента Олег Рибачук визнав, що висилка 10 узбецьких громадян з території України 14 лютого була проведена з порушенням процедури, їм не дали 7 днів, щоб заперечити рішення суду про депортацію.

У той же час, в інтерв'ю газеті Сьогодні, опублікованому в середу, він назвав правильною саму екстрадицію узбецьких громадян.

"Вони належали до радикального ісламського угруповання, назву якого я не можу, на жаль виговорити," — сказав Рибачук, пославшись на інформацію, отриману від глави СБУ Ігоря Дріжчаного.

Він також сказав, що бачив "так звану кредитну історію" цих узбеків, і їх було за що вислати. Також Рибачук прямо підтвердив, що екстрадиція узбецьких громадян була проведена за замовленням уряду Ісламу Каримова.

На питання, хто ж все-таки порушив закон, Рибачук сказав, що справа можлива в тому, що начальник Кримського СБУ, генерал-майор Віктор Кожелянко не встиг освоїтися у своїй посаді і ухвалив поспішне рішення.

Раніше Кожелянко керував спецпідрозділом СБУ по боротьбі з тероризмом, а офіційно він став на посаду 7 лютого, коли його представив глава СБУ Ігор Дріжчаний.

В інтерв'ю Рибачук також поскаржився, що в історії з депортацією узбецьких громадян Україна просто програла інформаційну війну, і невдоволення Держдепа США було несправедливим.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування