"Сині" об’єднаються з "помаранчевими" у наступному парламенті?

Четвер, 16 березня 2006, 15:58

У новому складі парламенту можливе створення коаліції провладних та опозиційних сил, вважає засновник Інституту Національної стратегії Станіслав Бєлковський.

"Коаліція "Наша Україна", "Партія Регіонів" та СПУ відображає інтереси більшості виборців", - сказав Бєлковський на круглому столі щодо майбутньої урядової коаліції у Києві у четвер.

Створення такої більшості, за його словами, буде нелегким і стане результатом компромісів.

Зокрема, зазначив політолог, Партія Регіонів має відмовитись від ідеї надання російській мові статусу другої державної, а також вступу до НАТО та ЄЕП.

Водночас голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що "велику коаліцію" буде створено після того, як не вдасться реалізувати помаранчеву більшість з одного боку та антипомаранчеву з іншого.

"І тоді домовлятись таки доведеться", - зазначив Фесенко.

Зокрема "Наша Україна", за його словами, може вимагати не висувати на пост прем'єра Віктора Януковича, Рината Ахметова та Миколу Азарова.

Політолог вважає, що скоріше за все буде запропоновано нейтральну кандидатуру на цю посаду.

Також ймовірно, що Партія Регіонів "за протекцією Москви" буде проти кандидатури Бориса Тарасюка на посаду міністра закордонних справ.

Водночас один з лідерів Блоку Пора-ПРП Володимир Філенко сказав, що "не може собі уявити" коаліції "помаранчевих" з "блакитними".

Він вважає, що найкращим варіантом мала б бути помаранчева більшість в парламенті.

За такого варіанту розвитку подій Філенко бачить представника "Нашої України" прем'єром, а лідера Соцпартії Олександра Мороза – головою Верховної Ради.

За його словами, якщо дві команди все ж таки об'єднаються, то перші півроку вони будуть "пояснювати виборцям свою зраду".

Українська правда