БІЛОРУСЬКА ОПОЗИЦІЯ ОБ'ЄДНАЛАСЯ ЗАРАДИ ПОВТОРНИХ ВИБОРІВ

Субота, 25 березня 2006, 14:59

Екс-кандидат у президенти Білорусії Олександр Мілінкевич на мітингу в сквері Янки Купали в Мінську оголосив про створення нового політичного руху, що буде домагатися повторних виборів президента країни.

"Ми будемо домагатися чесних справедливих виборів без нинішнього керівника держави", - сказав Мілінкевич.

Екс-кандидат у президенти підкреслив, що хоче об'єднати всі демократичні партії і рухи Білорусії.

За його словами, основними гаслами руху стануть "свобода", "правда" і "справедливість".

Він розповів, що основним методом роботи нового політичного руху стане інформування суспільства.

"Нас не пускають на Білоруське телебачення і державне радіо - ми закидаємо людей газетами. Ми повинні дійти до кожного обманутого громадянина" - сказав Мілінкевич.

"Ми зробили крок уперед, ми позбулися від страху, тепер нехай вони (влада) бояться", - сказав Мілінкевич.

"Вони сидять у фортеці, але в ній сьогодні видні тріщини і пробоїни. Ми підемо на штурм цієї фортеці, і не будемо чекати 5 років, і побудуємо вільну Білорусь", - заявив Мілінкевич.

За словами екс-кандидата в президенти, "ніхто не вірить у результати виборів". "Вони програли вибори. Перемогли ми. Це початок кінця тих, хто нас обманював", - сказав Мілінкевич.

У той же час, екс-кандидат у президенти Білорусії Олександр Козулін оголосив, що приєднується до нового політичного руху.

"Час амбіцій і особистих образ закінчилося. Народ Білорусії повинний бути разом", - сказав Козулін.

Мілінкевич також заявив, що обидва колишні кандидати будуть працювати в коаліції. "Ми різні за поглядами, але представляємо єдину силу", - підкреслив Мілінкевич.

Як передає кореспондент "Інтерфаксу", прямо на площі організований запис у новий рух. За оцінкою правоохоронних органів, на площі знаходиться близько двох тисяч чоловік.

Крім того Козулін вимагає розгляду "білоруського питання" у Раді Безпеки ООН. "Народ Білорусії звертається до Ради Безпеки ООН із проханням, щоб білоруське питання було розглянуто. Даєш розгляд білоруського питання!" - заявив він.

Він закликав мітингуючих піти до приймальника-розподільника на вул. Окрестіна, щоб "допомогти нашим героям", не уточнюючи яку саме допомогу має на увазі.

Крім того, учасники несанкціонованої акції в сквері Янки Купали побили знімальну групу Білоруського державного телебачення.

За свідченням очевидців, група мітингуючих напала на журналістів, їх били ногами і закидали снігом. Снігом також закидали знімальне обладнання.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua