Заявку на газ американська компанія подала разом із екс-зятем Кучми

Субота, 25 березня 2006, 17:12

До участі в конкурсі на право укладення угоди про розподіл продукції (УРП) по Прикерченській нафтогазоносній ділянці надр допущено 7 компаній.

Таке рішення Міжвідомча комісія з організації укладення і виконання УРП прийняла на відкритому засіданні у суботу в Києві.

До участі в конкурсі допущені Hunt Oil Company of Ukraine, Shell, ExxonMobile, Vanco International Limited (три останні - США), а також Turkiye Petrolleri A.O. (TPAO, Туреччина), Alphex One Limited (Великобританія) і ВАТ "Укрнафта".

Як раніше повідомив голова Міжвідомчої комісії з організації висновку і виконання УРП Станіслав Сташевський, конкурсну документацію придбало 12 компаній, а участь у конкурсі оплатили 7 компаній.

Shell і ExxonMobile подали спільну заявку. Також спільну заявку подали TPAO і Alphex One.

Крім того, ДАО "Чорноморнафтогаз" візьме участь у конкурсі на право укладення угоди разом з американською компанією Hunt Oil.

"Ми беремо участь з Hunt Oil спільно. Ми прийняли рішення, що це буде не спільна заявка, а заявка, що буде подаватися безпосередньо Hunt Oil. По наших договорах з Hunt Oil один з операторів має право подавати заявку", - сказав агентству "Інтерфакс-Україна" президент "Чорноморнафтогазу" Ігор Франчук.

У ході відкритого засідання Міжвідомчої комісії прем'єр Юрій Єхануров відзначив, що "даний захід дає старт одному з найбільших інвестиційних проектів України".

Крім того, Єхануров висловив думку, що готовність інвесторів почати такий ризикований проект із погляду ідеологічної вивченості ділянки підтверджує стабільність економічної ситуації в Україні.

Як повідомив міністр охорони навколишнього середовища Павло Ігнатенко в ході засідання комісії, пропозиції по визначенню переможця конкурсу будуть підготовлені протягом місяця і передані в Кабмін.

Ігор Франчук – колишній зять Леоніда Кучми, батько першої дитини дочки екс-президента Олени Франчук, яка тепер одружена з Віктором Пінчуком.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування