Придністровцям відкрили тільки дві дільниці, й ті в Молдові

1 перегляд
Неділя, 26 березня 2006, 17:39

Більше п'яти тисяч виборців Придністров’я приїхали в неділю до Молдови, щоб взяти участь у виборах депутатів Верховної Ради України.

Як повідомив "Інтерфаксу" голова Союзу українців Придністров’я Василь Проценко, цього разу Україна відмовилася відкрити виборчі дільниці в Придністров’ї, що створило певні труднощі для громадян України, які проживають на лівому березі Дністра.

"За останніми даними, у ПМР проживає більше 67 тис. громадян України, а загальна чисельність української діаспори складає близько 200 тис. чоловік", - сказав Проценко.

За його словами, Союз українців Придністров’я надав близько 30 автобусів "Ікарус", що з місць компактного проживання українців у ПМР - Тирасполя, Григоріополя, Слободзея, Рибниць - доставляють їх у Кишинів, а також у місто Белць на півночі Молдови, де відкрито виборчі дільниці при консульстві України.

У ході нинішньої кампанії з виборів депутатів Верховної Ради посольство України відкрило тільки дві виборчі дільниці на території Молдови - у Кишиневі та в місті Белць.

Як заявив "Інтерфаксу" посол України в Молдові Петро Чалий, відповідно до законодавства про вибори депутатів Верховної Ради виборчі дільниці за межами України можуть відкриватися тільки при іноземних українських місіях.

"Таких у Молдові поки тільки дві - посольство та консульство, розташовані в правобережній Молдові. Що стосується відкриття консульства в Тирасполі, то це питання поки що не знаходить згоди в молдовської сторони", - сказав посол.

Як передав кореспондент "Інтерфаксу", після полудня в будинку посольства України в Кишиневі вишикувалася черга з виборців, які бажають проголосувати.

У виборчій комісії українського посольства "Інтерфаксу" сказали, що до списків внесено близько 50 тис. виборців.

Представник виборчкому відзначив, що ділянки в м. Кишинів і Белць будуть відкриті до 22:00 за місцевим часом.

На попередніх виборах президента України посольство цієї країни відкрило сім виборчих дільниць на лівому березі Дністра. Тоді більше 90% виборців з 17 тис. придністровських українців, які взяли участь у голосуванні, проголосували за Віктора Януковича.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua