За Тимошенко голосували через підозри про "стосунки" між "Нашою Україною" та Януковичем?

Понеділок, 27 березня 2006, 20:16

Більшість політологів прогнозують створення "помаранчевої" коаліції у Верховній Раді.

На думку наукового керівника Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Володимира Полохало, "змішаний, симбіозний варіант коаліції" призведе до створення "нелегітимної або напівлегітимної більшості".

Що в результаті призведе і до створення "нелегітимного уряду". За словами Полохало, таку більшість не будуть підтримувати громадяни, але представники олігархічного бізнесу.

Полохало вважає, що "помаранчева коаліція цілком можлива". За його словами, не буде проблемою, якщо в коаліції "буде перевага в 2-3 голоси".

У свою чергу голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає найбільш вірогідним утворення "помаранчевої" коаліції.

В той же час він наголосив, що "ні блоку "Наша Україна", ні БЮТ (в даному випадку він мабуть оговорився і йдеться про СПУ) не вигідно зараз підписати коаліційний договір на умовах Юлії Тимошенко". "Це була б капітуляція з їхньої точки зору", - сказав він.

Водночас Фесенко не виключив, що найближчим часом як відповідь "на очікування виборців" буде підписано символічний акт у вигляді меморандуму про коаліцію.

На думку політолога, багато виборців голосували за БЮТ, таким чином висловлюючи протест проти створення "великої коаліції", тобто коаліції з Партією регіонів.

Найвірогіднішим Фесенко вважає, що в новому уряді залишаться нинішні керівники зовнішньополітичного та оборонного міністерств.

У той же час він прогнозує, що БЮТ претендуватиме на енергетичний та економічний блоки в новому уряді.

У свою чергу директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов прогнозував, що Віктор Пинзеник залишиться міністром фінансів.

Директор Центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв вважає, що можлива "нова політична війна, оскільки брязкають зброєю".

За його словами, за виборчу ніч політичні сили обмінялися "сокирами" і за цими варіантами серйозної коаліції "не видно".

Він прогнозує, що відбудуться "складні і суперечливі переговори (про утворення коаліції), які не дадуть результату".

На думку Єрмолаєва, створення правлячої коаліції не можливо без президента "ні процедурно, ні політично".

У свою чергу директор міжнародного Інституту демократії Сергій Таран переконаний, що у Верховній Раді нового скликання, скоріш за все, буде створена "помаранчева коаліція".

Він зазначив, що це відбудеться насамперед тому, що для "Нашої України" було б "політичною смертю" зараз укладати угоди про коаліцію з будь-ким, крім БЮТ.

УНІАН

Усі новини...