Литвин, Кличко і Богословська хочуть перерахувати бюлетені

Середа, 29 березня 2006, 15:12

Лідери низки партій і блоків, які за попередніми даними не подолали 3%-й бар’єр на виборах до Верховної Ради, вимагають від Центрвиборчкому проведення перерахунку голосів виборців на всіх без винятку виборчих дільницях.

Про це на прес-конференції у середу заявили лідери відповідних партій - Інна Богословська, Людмила Супрун, Владислав Каськів та Ігор Єремєєв, звинувативши штаби партій, які пройшли до парламенту, у махінаціях при підрахунку голосів на місцях.

"Автори заяви звертаються з позовами до судів щодо необхідності перерахунку голосів на всіх виборчих дільницях України, а також до ЦВК - з вимогою утриматись від оприлюднення офіційних результатів голосування до моменту остаточного розгляду всіх поданих скарг та перерахунку голосів і закликають президента виступити гарантом дотримання конституційних прав і свобод громадян та демократії в Україні", - йдеться в заяві, підписаній учасниками прес-конференції.

Серед причин фальсифікацій лідери партій називають підкуп представниками різних політичних сил членів дільничних виборчих комісій.

За їхніми словами, при цьому відбувалися махінації з підрахунками голосів і складання неправдивих протоколів.

"Даються протоколи з помилками свідомо, потім їх передають до уточнення, уточнення не відбувається, правки здійснюються у дворі комісії", - зазначив Єремєєв.

Лідери Блоку Литвина, НДП, Пора-ПРП та "Віче" вважають, що таким чином в цілому у них було відібрано від 10% до 20% голосів виборців.

"Якщо перерахунок відбудеться, то стане ясно, хто реально фальсифікував вибори. Рідкісна нагода побачити, хто бреше в цій країні", - сказав він.

Водночас в цілому представники цих партій оцінюють процес голосування як чесний і демократичний.

"Ми наголошуємо на винятковій важливості довіри до результатів виборів в українському суспільстві та серед міжнародної спільноти на тлі виборів президента України 2004 року", - сказано в заяві.

Каськів зазначив, що, якщо їхню вимогу про перерахунок голосів не буде виконано, то "Пора" може вдатися до мітингів проти фальсифікацій.

Супрун сказала, що блок НДП "буде перебувати у бойовій готовності до захисту голосів виборців".

"Наші політичні сили готові на законодавчому рівні провести акції протесу", - додав Єремєєв.

УНІАН, Українська правдаpowered by lun.ua