Чорнобиль потягне 170 мільярдів доларів і 100 тисяч смертей

Вівторок, 18 квітня 2006, 15:59

Екологи з міжнародної екологічної організації Greenpeace б'ють тривогу з приводу наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У вівторок Greenpeace Росії поширив спеціальну доповідь, присвячену 20-й річниці аварії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Дані, отримані в результаті роботи більш 50 іменитих вчених із шести країн, відрізняються від даних, представлених у доповіді ООН, у десятки разів", - зазначається у доповіді.

"Тільки аналіз онкологічних захворювань показав, що близько 100 000 майбутніх смертей від раку в усьому світі - наслідки Чорнобильської катастрофи", - заявили екологи.

"Дані доповіді спростовують думку МАГАТЕ про те, що наслідки для здоров'я людей внаслідок аварії на ЧАЕС виявилися не настільки значними, як спочатку вважали", - сказав керівник енергетичного відділу Greenpeace Росії Володимир Чупров.

У той же час перший віце-прем'єр Станіслав Сташевський заявив, що до 2015 року сумарні витрати України на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи сягнуть 170 млрд. доларів.

Він повідомив, що витрати на ліквідацію аварії тільки на першому етапі склали близько 13 млрд. дол., додавши, що витрати на виконання чорнобильської програми в період з 1992 по 2005 роки склали 7 млрд. доларів.

Сташевський зазначив, що держбюджетом на 2006 рік передбачені майже 4 млрд. грн. на надання пільг і компенсацій усім категоріям потерпілих, а також 20 млн. грн. на закупівлю автотранспорту для інвалідів Чорнобиля.

У той же час, серед нагальних Сташевський назвав питання надання житла потерпілим від Чорнобильської катастрофи.

За його словами, станом на 1 січня 2006 року на квартирному обліку стояли 45 тис. родин потерпілих, з них - 10,5 тис. інвалідів, яким законодавством передбачено надання квартир у першу чергу.

У той же час, заступник міністра праці і соціальної політики Віктор Дьяченко повідомив, що за минулий рік були збільшені пенсії для ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а також у 4-5 разів були збільшені виплати на оздоровлення потерпілих від аварії українців.

Сташевський додав, що в цілому внаслідок Чорнобильської аварії постраждало близько 5 млн. осіб, з них - 2,6 млн. українців, у тому числі 600 тис. дітей.

Усього в зоні радіаційного зараження опинилися 5 тис. населених пунктів України, Білорусії та Росії, повідомив перший віце-прем'єр.

За його словами, із забруднених районів були евакуйовані 164 тис. осіб.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua