Ющенко зізнався, за що звільнив губернаторів

Субота, 13 травня 2006, 20:51

Президент Віктор Ющенко закликає уряд зробити все можливе, щоб кожна українська родина наважувалася мати по 2-3 дитини.

Про це він сказав у суботу в своєму радіозверненні з нагоди Дня матері та Дня сім'ї, що відзначаються відповідно 14 і 15 травня.

За словами Ющенка, з жовтня 2005 року вперше за 10 років в Україні спостерігається помітне зростання кількості народжених. Крім того, впродовж минулого року кількість взятих шлюбів збільшилась на 20,4%.

Він повідомив, що владою розроблено стратегію демографічного розвитку на найближчі 10 років.

Ющенко підкреслив важливість забезпечення належних умов для жінки-матері, а також створення сучасної системи дитячих садків, юнацьких гуртків за інтересами, спортивних секцій, місць для родинного відпочинку, центрів сімейного дозвілля.

Однією з важливих проблем, що стосуються сім'ї, Ющенко назвав трудову міграцію. За його словами, сьогодні близько 2,5-3 мільйонів українців працюють за кордоном. Президент підкреслив, що цей процес має бути зупинений.

"Саме кількість створених у регіоні робочих місць є одним із критеріїв, за яким ми оцінюємо роботу місцевих керівників. Нещодавні відставки керівників кількох областей не в останню чергу пов’язані з тим, що в ці регіони не приходять інвестиції, а значить, йде зволікання зі створенням нових робочих місць", - сказав Ющенко.

Він також зазначив, що головною демографічною проблемою України є низька тривалість життя. За словами президента, в середньому в Україні людина живе на 11 років менше, ніж у західноєвропейських країнах.

Ющенко закликав уряд провести повномасштабну реформу системи охорони здоров'я, ввести програми пільгового кредитування молодих сімей, налагодити дієвий контроль за умовами праці, поліпшувати безпеку виробництва.

Також, за словами президента, потрібно посилити контроль за якістю продуктів харчування, води, товарів щоденного користування.

Ющенко також підкреслив важливість здорового способу життя і закликав усіх українців позбутися паління та обмежити споживання алкогольних напоїв.

"Українці ніколи не були пияками. Наші діди-прадіди завжди шанували козацьку силу, мужність, велике значення надавали спортивним забавам", - сказав Ющенко.

Українська правдаpowered by lun.ua