Безсмертний вирішив, що Тимошенко відмовилася від прем'єрства

Вівторок, 16 травня 2006, 11:03

У "Нашій Україні" вважають поспішними заяви лідерів Блоку Юлії Тимошенко і Соцпартії про можливість підписання коаліційної угоди в найближчі дні.

Про це сказала керівник прес-служби "Нашої України" Тетяна Мокріді, повідомляє прес-служба Блоку.

"В офісі "Нашої України" продовжується робота над коаліційною угодою. Уже сьогодні документ нараховує 90 сторінок і складається з двох частин – програми діяльності коаліції і її регламенту", - сказала вона.

Мокріді нагадала, що коаліційна угода має складатися з чотирьох частин - основ внутрішньої і зовнішньої діяльності, програми діяльності коаліції і регламенту.

"Четверта частина коаліційної угоди – це розподіл відповідальності", - сказала вона, зазначивши, що до роботи над четвертим пунктом "ще ніхто не приступав, тому всі заяви про підписання коаліції завтра є дуже поспішними".

Водночас, як пише "Комерсант-Україна", лідер блоку "Наша Україна" Роман Безсмертний заявив, що Юлія Тимошенко пообіцяла надалі не торкатися теми свого прем'єрства, а Олександр Мороз – головування у Верховній Раді.

"Вона відмовилася від колишнього розподілу посад. Усе. Більше цієї теми не буде", – повідомив Безсмертний підсумок переговорів з Тимошенко і Морозом своїм колегам Петру Порошенку, Миколі Мартиненку і Юрію Ключковському.

Пізніше Мартиненко пояснив слова Безсмертного: "Юлія Володимирівна відмовилася від формули розподілу посад, відповідно до якої блоку "Наша Україна" – президент, соціалістам – спікер, а БЮТ – прем'єр".

За інформацією "Комерсанта", у документі, підписаному Безсмертним, Морозом і Тимошенко, навпроти посад прем'єр-міністра і спікера парламенту стоять прочерки.

У ньому також відсутнє положення, відповідно до якого кандидатуру голови уряду пропонує та політична сила, що набрала більшу кількість голосів на виборах.

"Прямої прив'язки до результатів виборів у документі нема", – підтвердив секретар політради СПУ Йосип Вінський.

Крім того, Вінський стверджує, що текст угоди був ним особисто переданий керівнику юридичного департаменту "Нашої України" Роману Зваричу.

Водночас Зварич лише частково підтвердив цю інформацію.

"Так, Вінський щось мені передав у червоній папці, але що саме, я не знаю. У нас є свій проект угоди, який вже практично готовий", - сказав він.

***

Раніше Мороз повідомив, що остаточний зміст угоди про створення коаліції буде затверджено на зустрічі президента Віктора Ющенка з лідерами БЮТ, "Нашої України" та СПУ.

Він зазначив, що зустріч відбудеться вже найближчими днями.

Українська правдаpowered by lun.ua