Семенюк придумала, як залатати дірки Пинзеника

Четвер, 18 травня 2006, 11:20

Дефіцит бюджету 2007 року складе 10 мільярдів гривень, тобто 2% ВВП, повідомив міністр фінансів Віктор Пинзеник, посилаючись на затверджену бюджетну резолюцію-2007.

Покриття дефіциту планується в основному за рахунок приватизації. Мінімальна зарплата у 2007 році, згідно з резолюцією, збільшиться до 450 гривень.

У той же час Пинзеник зазначив, що за 10 млрд. розміру дефіциту додатковий ресурс загального фонду зведеного бюджету може скласти 13,9 млрд. грн.

Серед інших цілей бюджетної політики 2007 року зазначається, зокрема, запровадження єдиного соціального податку, зниження його розміру та вирівнювання податкового навантаження.

У той же час Фонд держмайна ухвалив рішення про приватизацію шести вугільних підприємств із 12-ти, запропонованих Мінвуглепромом.

Пропозиції ФДМ про приватизацію направлені в Кабмін, однак список шахт тримають у секреті.

"Приватизація перших шести шахт - всього-на-всього дослідження інвестиційного ринку перед масштабною приватизацією усієї вугільної індустрії", - пише "Дело".

За інформацією видання, "у міністерстві вже існує "таємний" список з восьми шахт, що будуть виставлені на продаж під кінець року".

Приватизація галузі, що розпочалася, на руку компанії "Міттал Стіл Кривій Ріг", у якої недостатньо вугільних потужностей в Україні, припускає видання.

За їх інформацією, "Міттал Стіл Кривій Ріг" спільно зі своїм інвестиційним радником CA IB Corporate Finance планують направити до ФДМ і Мінвуглепрому листа з пропозиціями про подальшу приватизацію шахт.

Найбільші оператори ринку вугілля навряд чи в змозі змагатися з металургійним гігантом на майбутніх аукціонах.

Можливо тому найбільший оператор ринку енергетичних вугіль – "Донбаська паливно-енергетична компанія" - вже заявила, що їй нецікаві нинішні пропозиції Мінвуглепрому, пише "Дело".

Українська правда за матеріалами "Дело", Экономические известия
powered by lun.ua