Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

На Україну рухається цунамі "По-українському"

Четвер, 18 травня 2006, 16:38

Ряд міністерств підготують проект закону "Про внесення змін і доповнень до закону "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мовних меншин" до 1 липня 2006 року.

Таке рішення було прийнято Міністерствами закордонних справ, юстиції, фінансів, економіки і Держкомнацміграції на нараді з питань забезпечення розвитку державної мови в Україні, повідомляє Ліга.

Віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко зазначив, що це буде зроблено з метою приведення закону у відповідність до цілей і завдань хартії.

Кириленко підкреслив, що рішення Луганської, Харківської і Севастопольської рад (про надання російській мові статусу регіональної) є політичними рішеннями, що не мають законодавчих наслідків.

Крім того, Кириленко переконаний, що деякі політичні сили використовують Європейську хартію не для того, щоб захищати мови національних меншин, а для того, щоб знищити українську мову.

Також було вирішено доручити Мінтрансзв'язку до 1 вересня 2006 року вжити заходи щодо того, щоб оголошення, повідомлення та інша аудіовізуальна інформація в усіх видах транспорту на території України надавалися українською мовою.

У той же час Мінтрансзв'язку повинен пропрацювати до 1 вересня 2006 року питання щодо того, щоб обслуговування телефонних абонентів, у тому числі й абонентів мобільного зв'язку на території України, здійснювалося українською мовою.

У свою чергу Держкомтелерадіо до 1 липня 2006 року повинен подати пропозиції про збільшення обсягів і забезпечення доступності навчальної і методичної літератури, україномовних видань і перекладів, виробництво електронних носіїв інформації.

А також подати пропозиції щодо збільшення частки україномовної продукції в національному інформаційному просторі до 1 жовтня 2006 року.

У той же час Міноборони повинне забезпечити постійне функціонування української мови у військових частинах, органах і підрозділах відомчих навчальних закладів.

Крім того, на нараді було прийнято рішення звернутися до президента з пропозицією про поновлення діяльності Ради з питань мовної політики при президенті.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування