БЮТ ПІШОВ, БО "НАША УКРАЇНА" І РЕГІОНИ ОБ'ЄДНАЛИСЬ?

Вівторок, 23 травня 2006, 13:59

Представники БЮТ достроково залишили засідання депутатської робочої групи з підготовки сесії парламенту нового скликання.

Про це заявив один з лідерів БЮТ, Олександр Турчинов.

За його словами "фракція "Нашої України" та Регіони "об'єдналися". "Позиції попередньо узгоджені з Соцпартією та БЮТ повністю перекреслені", - додав він.

"Все почалось зі зміни розсадки депутатів у залі, і зараз створюються комітети", - сказав Турчинов.

Зокрема, за словами Турчинова, БЮТ не влаштовує рішення депутатської групи розділити правовий комітет і комітет з питань безпеки та оборони на дві частини.

Комітет з питань правової політики хочуть поділити на комітет з питань Конституції та правової політики та комітет з питань законодавчого забезпечення правосуддя.

Очікується, що і комітет з питань національної безпеки та оборони буде поділено на комітет національної безпеки та комітет оборони і реформування збройних сил.

Також Турчинов вважає, що новий комітет, що займатиметься питаннями гендерної політики, створюється безпосередньо під екс-міністра культури Оксану Білозір.

"Збільшення комітетів – це не тільки збільшення видатків Верховної Ради. Це в першу чергу створення додаткових робочих місць під людей, яких сьогодні просто не існує", - зазначив один з лідерів БЮТ.

"Ні фахівців, ні архівів, ні якихось традицій роботи цих комітетів сьогодні немає. В результаті, як мінімум на рік, робота Верховної Ради буде просто, скажімо, паралізована", - додав він.

За його словами, "засідання продовжується, вони ділять комітети".

На питання про те, що у вівторок "Наша Україна" запропонувала БЮТ та СПУ свій варіант коаліційної угоди, Турчинов відповів:

"Сьогоднішні синхронні демонстративні голосування "Нашої України" та Регіонів наводять нас на висновок, що цей проект угоди готується "Нашою Україною" для Регіонів".

При цьому він додав, що "йде демонстративна спроба торпедування попередніх коаліційних доробок".

Водночас член президії "Наша Україна" Юрій Ключковський здивований реакцією БЮТу на рішення депутатської групи.

"Сьогодні депутати БЮТ були дуже знервовані і реагували на питання, які не варті виїденого яйця", - сказав він.

При цьому Ключковський додав, що рішення збільшити кількість комітетів до 29 не є остаточним, воно буде обговорюватися на погоджувальній раді і затверджуватися впродовж сесійних засідань.

У той же час він зазначив, що рішення БЮТ залишити засідання не позначиться на переговорах по створенню демократичної коаліції.

Українська правдаpowered by lun.ua