Росія просить Україну і К° не домагатися від неї особливих умов

Вівторок, 30 травня 2006, 12:26

Росія закликає партнерів по СНД не домагатися особливих умов для постачань енергоносіїв, а орієнтуватися на світову практику.

Про це заявив в інтерв'ю "Время новостей" заступник міністра закордонних справ Андрій Денисов.

Він також критично відгукнувся про спроби створити альтернативи СНД, об'єднання демократичних держав.

"Я не можу не відзначити сумнівність спроб деяких наших дорогих і шановних сусідів представити себе якимсь еталоном демократії, показуючи на когось пальцем, але не будучи таким", - заявив Денисов.

"Ми закликаємо наших партнерів переходити на загальноприйняту міжнародну практику і купувати енергоносії за цінами, які базуються на формулах, прийнятих у світовій торгівлі, а не домагатися якихось особливих умов. І ще - ділитися своїми думками віч-на-віч, а не через гучні заяви для преси", - відзначив він.

Що стосується перспективи ЄЕП, Денисов сказав, що вона ще "тільки починає вимальовуватися".

"Наші українські партнери, які мають справу з економічною сферою, цілком прагматичні люди. Вони прекрасно розуміють, що економіка СРСР була побудована так, що кістяк промислової бази складали підприємства з тісними коопераційними зв'язками. Сьогодні за відмову від інтеграційних механізмів доводиться платити закриттям виробництв і втратою робочих місць", - відзначив він.

За його словами, інтеграція - процес тривалий.

"Як економічно найбільша країна на цьому просторі, Росія може сьогодні піти на втрату сотень мільйонів доларів лише з впевненістю в тому, що на наступному етапі за рахунок інтеграційних механізмів ці втрати будуть компенсовані, а згодом з'явиться прибуток", - відзначив Денисов.

"Розмова про зону вільної торгівлі досить довга і технологічна. Краще залишити її фахівцям. Ясно одне: Росія, Білорусія, Казахстан готові до більш високого ступеня інтеграції, Україна ж готова лише на деякі кроки в рамках ЄЕП. Поки ЄврАзЕС видається більш життєздатним і просунутим", - додав він.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!