Україну знову хочуть дискредитувати через зброю для Іраку

Вівторок, 13 червня 2006, 12:01

Затримання в протоці Босфор судна з українським військовим вантажем є черговою спробою дискредитації України на міжнародному ринку озброєнь.

Таку думку в інтерв`ю УНІАН висловило джерело в "Укрспецекспорті".

Джерело відзначило, що Україна дійсно в особі одного з підприємств-Спецекспортерів "Укроборонсервіс", що є дочірньою структурою Державної кампанії Укрспецекспорт", виконує абсолютно легальний контракт на поставку американській фірмі військового майна.

Співрозмовник агентства підкреслив, що операція реалізована на умовах, за яких замовник сам відповідає за доставку вантажу.

Він також додав, що майно призначене для Іраку.

"Комусь не подобається активність України на ринку зброї в цілому, і на іракському ринку зокрема", - вважає представник "Укрспецекспорту".

"Акценти робляться на підняття шуму навколо українських поставок, коли на розгляд йде до декількох днів, які можна активно використовувати для дискредитації державної системи військово-технічної співпраці", - додав співрозмовник.

Він відзначив, що це вже другий випадок в поточному році, коли наміри дискредитувати Україну пов`язані з військово-технічною співпрацею з США. Він нагадав, що весною цього року митними властями Сянгана (Гонконга) на декілька днів був затриманий контейнер з бойовим літаком, який був легальним вантажем і ніяк не пов`язаний з контрабандою.

Як повідомлялося 12 червня, турецькі митники затримали в протоці Босфор британське судно, на борту якого нібито знаходилася незадекларована зброя.

Судно Scanscot проходило транзитом через контрольовану Туреччиною протоку Босфор, прямуючи з одного з українських портів до Об`єднаних Арабських Еміратів. На судні знайдено шість багатоцільових бронемашин і двадцять ящиків зі зброєю.

УНІАНpowered by lun.ua