ЯНУКОВИЧ ГОТОВИЙ БУТИ СПІКЕРОМ У ШИРОКІЙ КОАЛІЦІЇ

Вівторок, 20 червня 2006, 18:02

У середу або у четвер буде створено коаліцію за участю Партії регіонів.

Про це в інтерв’ю журналістам заявили заступники голови фракції Партії регіонів Раїса Богатирьова і Володимир Рибак, повідомляє УНІАН.

Богатирьова зазначила, що Партія регіонів проводить переговори з усіма політичними силами.

У свою чергу, Рибак зауважив, що йдеться не про створення міжфракційної коаліції, а про створення коаліції за участю, зокрема, фракції "Наша Україна" та представників інших фракцій парламенту.

Відповідаючи на запитання журналістів, чому затягується процес створення коаліції, Рибак сказав, що "в усіх фракціях вже вода доведена до кипіння, і вона повинна закипіти і вихлюпнутися".

Богатирьова повідомила, що на вівторок вже нараховується 230 депутатів, які готові увійти до коаліції.

Вона не виключила, що у середу Партія регіонів внесе на розгляд ВР проект постанови, яким передбачатиметься обрати в "пакеті" керівництво парламенту та комітетів.

Вона зазначила, що від того, хто увійде в коаліцію, буде залежати і склад керівництва парламенту та комітетів.

За її словами, якщо буде створена коаліція з "Нашою Україною", то на посаду голови ВР буде запропоновано лідера Партії регіонів Віктора Януковича.

У свою чергу, Рибак зазначив, що Партія регіонів готова відмовитися від посади прем’єр-міністра в разі створення коаліції з "Нашою Україною".

За його словами, в цьому плані партія висуває кілька умов. Водночас він відмовився назвати ці умови, зазначивши, що "в переговорах є таємниці, і їх жодна політична сила вам не розкриватиме".

Водночас депутат від "Нашої України" Юрій Ключковський назвав дуже дивною вимогу фракції Регіонів обрати керівництво Верховної Ради.

"Звичайно, можна говорити про ситуативну більшість навколо обрання спікера та його заступників", - сказав він, повідомляє прес-служба партії.

"Але ті фракції, які приймуть у цьому участь назавжди поховають свої коаліційні угоди, і ця Верховна Рада все одно буде розпущена через нестворення коаліції", - сказав Ключковський.

На його думку це недалекоглядний та безвідповідальний крок.

"Ті ситуативні 226 депутатів, які проголосують за спікера, потім повинні будуть створити коаліцію. А цього, звичайно, не станеться", - сказав він.powered by lun.ua