Без упряжки з Тимошенко Порошенку спікером не стати?

Четвер, 22 червня 2006, 18:33

Політологи вважають низькими шанси представника "Нашої України" Петра Порошенка бути обраним на посаду голови Верховної Ради.

За словами політолога Андрія Єрмолаєва, Порошенко може бути обраний спікером лише за умови пакетного голосування за кандидатуру прем'єра та голови Верховної Ради.

"Втім, тоді буде багато правових колізій, і я сумніваюся в легітимності такого рішення", - зазначив він.

Водночас, за умови непакетного голосування шанси Порошенка очолити парламент, на думку Єрмолаєва, різко падають.

"У такому випадку має з'явитися нова кандидатура. Найбільш переконливою є кандидатура Анатолія Кінаха", - додав він.

У свою чергу політолог Вадим Карасьов зазначає, що спікером має стати людина, більш схильна до компромісів, ніж Порошенко.

"В інтересах збереження довгострокової діяльності коаліції та її стабільності... необхідно було б висунути більш консолідуючу політичну фігуру, яка б могла ефективно модерувати внутрішньокоаліційні процеси, а також відносини "коаліція-опозиція", - зазначив політолог.

На його думку, такими можуть бути Кінах або Юрій Єхануров.

Політологи також схиляються до думки, що вибір на користь Порошенка був зроблений виключно через бажання створити противагу активності нового прем'єра – Юлії Тимошенко.

"На позицію спікера має претендувати той, хто може виконати функцію лідера парламентської більшості; а з огляду на складні стосунки з БЮТ сумніваюся, що це може бути Порошенко", - зазначив Єрмолаєв.

УНІАНpowered by lun.ua