Жовтяка звільнив Третьяков, а Піскун заважав працювати

Субота, 24 червня 2006, 11:50

Колишній губернатор Київської області Євген Жовтяк вважає винним у своєму звільненні колишнього першого помічника президента Олександра Третьякова.

"Головним ініціатором моєї відставки був колишній перший помічник президента Олександр Третьяков", - сказав Жовтяк в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

"Він боровся проти мого призначення ще в січні 2005-го й увесь час, доки перебував на посаді першого помічника глави держави, постійно дезінформував президента щодо моєї роботи", - вважає екс-губернатор.

За його словами, він висловив ці міркування в розмові з президентом Віктором Ющенком і "заперечень не почув".

Жовтяк також повідомив, що станом на осінь минулого року було порушено близько шістдесяти кримінальних справ, пов’язаних із незаконною приватизацією земель у Київській області.

Однак, за його словами, відсудити й повернути в державну власність на сьогодні вдалося лише кілька сотень гектарів землі (раніше Жовтяк говорив про 12 тис. га незаконно розпроданих земель).

"Дуже часто, коли справа перебувала на розслідуванні в районній прокуратурі, її матеріали раптом вимагала Генеральна прокуратура. І потім, напевно залежно від стадії розслідування та осіб, зацікавлених у тій чи іншій земельній ділянці, залишала для розслідування в себе", - розповів Жовтяк.

Особливо яскравим приклад цьому він назвав конфлікт у Козині.

"Генпрокуратура вилучила дуже багато пов’язаних із ним матеріалів. Формальний привід — нею порушено кримінальну справу і для її розслідування потрібні якісь документи. Але тоді, коли цілком достатньо документа в одному примірнику, чомусь забирали всі його копії із сільської, районної, обласної рад", - сказав Жовтяк.

Разом з тим, призначена указом президента на посаду київського губернатора Віра Ульянченко в інтерв’ю виданню висловила думку, що "12 тисяч гектарів, про які каже Жовтяк, — це тільки мала частина айсберга".

"Зі свого боку я маю намір разом із обласною радою на своєму рівні відстоювати хоча б публічність кожної земельної угоди. Для цього є офіційний сайт адміністрації. Звісно, це не панацея, а один із можливих інструментів", - сказала Ульянченко.

Українська правдаpowered by lun.ua