ЮЩЕНКО ВИМАГАЄ ВІД ПАРЛАМЕНТУ СІСТИ ЗА СТІЛ

Четвер, 29 червня 2006, 18:51

Президент Віктор Ющенко закликає парламентські сили негайно сісти за стіл переговорів, щоб врегулювати кризову ситуацію, що склалася нині у Верховній Раді.

Про це він заявив у інтерв’ю журналістам, повідомляє прес-служба президента.

"Я закликаю усі парламентські сили негайно сісти за стіл переговорів. Свою роль як президента у врегулюванні такого типу протистояння я виконаю, і робитиму це винятково конституційним способом", – запевнив він.

При цьому Ющенко закликав депутатів "не бути в опозиції до України".

"Зараз є хороша нагода зрозуміти – демократія вигідна всім – і тим, хто виграв, і тим, хто програв. Але демократія може функціонувати лише коли є повага до закону і правил. На цьому спіткнувся український парламент", – наголосив Ющенко.

За словами президента, народні депутати надто багато часу і уваги приділяють далеко не найважливішим темам.

"Мене бентежить, коли за портфель торгуються тижнями, забуваючи про 48 мільйонів людей", – сказав Ющенко, наголосивши, що єдиний вихід із цієї ситуації – "мати добру волю до перемовин і домовленостей", відкинувши при цьому мову ультиматумів.

"Усі, у тому числі я як президент, давно хочуть бачити парламент структурованим, дієвим національним інститутом, тому що працювати у державі без уряду, без Конституційного Суду колосально важко", – наголосив Віктор Ющенко.

З іншого боку, президент вважає, що нинішня політична ситуація є свідченням утвердження демократії в Україні. "На наших очах відбувається тест українських політиків. Безумовно, ми прийдемо до структурованого парламенту, до оформленої більшості, яка обере керівні органи парламенту і уряд", – відзначив Президент.

Говорячи про обрання голови Верховної Ради та призначення прем’єр-міністра, Ющенко наголосив, що ці процедури мають відбуватися винятково згідно з регламентом Ради і Конституцією, щоб забезпечити легітимність цих посадовців.

Крім того, президент висловився за те, щоб парламентські комітети підлягали розподілу між фракціями Верховної Ради у спосіб, передбачений регламентом. Принципи такого розподілу, за словами Ющенка, мають поширюватися і на місцеві ради.

powered by lun.ua