Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Тимошенко і Безсмертний не зможуть вигнати "отщєпєнців"

П'ятниця, 21 липня 2006, 18:14

Законодавством України не передбачено такої підстави дострокового припинення повноважень народного депутата, як виключення його з депутатської фракції.

Про це йдеться в роз’ясненні регламентного комітету на запит депутатів, які самостійно увійшли до антикризової коаліції, розміщеному на сайті Партії регіонів.

Комітет вказує, що питання дострокового припинення повноважень народних депутатів визначено Конституцією (стаття 81) з таких підстав:

1) складення повноважень за особистою заявою народного депутата;

2) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;

3) визнання його судом недієздатним або безвісти відсутнім;

4) припинення громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України;

5) якщо протягом двадцяти днів з дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, ці обставини ним не усунено;

6) невходження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції;

7) його смерті.

Зазначені підстави не передбачають врегулювання питань щодо виключення народного депутата України із депутатської фракції, йдеться у висновку.

Комітет також цитує статтю 80 Конституції, де зазначено, що депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання особистої думки у парламенті та його органах.

"Тобто, з одного боку, у народного обранця є свобода волевиявлення шляхом голосування, а, з іншого – входження до коаліції і є визначенням позиції народного депутата", - говориться у висновку.

"Згідно зі ст. 81 Конституції повноваження депутата у разі його виходу із складу депутатської фракції політичної партії (блоку політичних партій), тобто добровільного волевиявлення, можуть бути припинені лише на підставі закону. В даний час такого закону Верховною Радою не прийнято", - говориться в висновку.

"Таким чином законодавством України не передбачено такої підстави дострокового припинення повноважень народного депутата України, як виключення народного депутата України з депутатської фракції", - зазначає регламентний комітет.

Як відомо, до більшості увійшли два депутати з "Нашої України" та чотири з БЮТ.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування