Ющенко не потуратиме Януковичу і не зверне з європейського курсу

1 перегляд
Понеділок, 24 липня 2006, 20:00

Президент Віктор Ющенко підтверджує незмінність євроатлантичного курсу України та заявляє про намір "активно використовувати свої повноваження" у проведенні зовнішньої політики.

Про це він заявив на зустрічі з міністром закордонних справ Борисом Тарасюком, повідомляє прес-служба президента.

"Я маю намір активно використовувати свої повноваження щодо здійснення керівництва зовнішньополітичною діяльністю, надані мені Конституцією", – зазначив Ющенко.

"Курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію залишається незмінним, бо він відповідає національним інтересам України. Я сподіваюся, це усвідомлюють усі політичні сили в Україні ", - додав він.

Також президент дав доручення дипломатичним місіям донести позицію України щодо незмінності її зовнішньополітичного курсу.

На думку Ющенка, сьогодні "відчувається стурбованість країн світу ситуацією в Україні".

"Зараз є серйозною загроза ізоляції України, оскільки є політичні сили, налаштовані на згортання демократії і демократичних перетворень", - підкреслив президент, додавши, що "не допустить цього".

Він також підтвердив, що своє рішення щодо долі парламенту та уряду оголосить у визначений Конституцією термін.

При цьому Верховна Рада у своїх діях також повинна суворо дотримуватися Конституції і законів України, не перебирати на себе функції інших гілок влади і "не допускати думки про можливість узурпації влади", вважає Ющенко.

"Цього не сприйме ані суспільство, ані світ", – підкреслив президент.

Під час зустрічі Тарасюк розповів, що близько тисячі українських громадян було евакуйовано з Лівану зусиллями МЗС України та посольства України в Лівані, Ізраїлі та Сирії.

Президент дав доручення відслідковувати розвиток ситуації на Близькому Сході та розробити пропозиції щодо внеску України у припинення вогню і щодо миротворчих зусиль в регіоні.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua