ПІД РЕГІТ ЗАЛУ ЄХАНУРОВА ПОНОВИЛИ НА ПОСАДІ ПРЕМ'ЄРА

18 переглядів
Вівторок, 25 липня 2006, 17:08

Верховна Рада скасувала постанову від 10 січня 2006 року про відставку уряду Єханурова.

За проголосували 239 депутатів більшості, зокрема й по 2 від БЮТ та "Нашої України".

Перед розглядом питання Мороз повідомив, які мотиви змусили Верховну Раду піти на цей крок.

"Коли ми обмінялися думками з необхідності проведення круглого столу, я попросив наших колег: ну подивіться, яким чином можна було б зробити жест назустріч президенту, щоб продемонструвати, що ми готові до співпраці, що ми працюємо так, як він того хоче", - зазначив Мороз.

Тоді, за його словами, колеги запропонували, що можна було б розглянути звернення президента до ВР про скасування постанови про відставку Кабміну.

Доповідаючий постанову "регіонал" Володимир Рибак зазначив, що при розгляді цього питання в січні минулого року Верховною Радою минулого скликання була порушена низка норм Конституції.

Зокрема, йдеться про статті 6, 8, 19, 85, 87, 115 Конституції України.

У зв’язку з цим Рибак запропонував скасувати рішення минулого парламенту. Він також пообіцяв, що комітет розгляне у середу питання відставки міністрів, які звільнялись по три рази.

На запитання депутатів, чи є відповідне обґрунтування цієї пропозиції юридичним управлінням Верховної Ради, депутат відповів, що комітет у своєму рішення мотивувався обґрунтуванням, яке надав президент.

"В своєму зверненні президент достатньо аргументовано обґрунтував ці статті, у нього дуже велика юридична служба, тому ми взяли за основу документ президента, і пропонуємо його підтримати", - сказав Рибак.

На закид "Нашої України", що дії більшості нагадують "клоунаду", Рибак попросив не називати "клоуном" президента.

Водночас Петро Порошенко запропонував Раді заразом відмінити постанову Верховної Ради від 2001 року, коли відправили у відставку уряд Віктора Ющенка.

"Тоді нам не треба буде призначити нового прем’єра, бо в країні і так буде вже два", - зазначив депутат.

Водночас представник президента Юрій Ключковський наголосив, що, ухваливши зараз рішення про скасування відставки уряду Єханурова, парламент знову порушить норми Конституції, оскільки вони змінилися з початком роботи нового парламенту.

"Те, що було неконституційним тоді, стало конституційним зараз", - зазначив Ключковський.

Обговорення постанови відбувалося під регіт залу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua