Тато, мама і Шуфрич довели газету до закриття

2 перегляди
Середа, 16 серпня 2006, 15:51

З 11 серпня арештовані рахунки закарпатського тижневика "Старий Замок - Паланок", повідомляє її головний редактор Юрій Клованич.

Причиною цього стало те, що Ужгородський міськрайонний суд повністю задовольнив позов матері депутата Верховної Ради Криму Нестора Шуфрича Марії Шуфрич до Клованича.

Зокрема, позов виник у зв'язку з опублікованою інформацією, де повідомлялося про те, що 72-річна мати Шуфрича володіє величезною кількістю власності на Закарпатті.

За словами Клованича, цю інформацію поширила прес-служба прокуратури з посиланням на міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, і вона була опублікована в багатьох виданнях.

"На нас просто вирішили відігратися, адже за моїм виданням нема ніяких бізнес- структур, які б мене захистили", - повідомляє Клованич.

Подібний позов був пред'явлений родиною Шуфричів і до газети "Новини Закарпаття". Однак тоді судді вирішили не розглядати позову до рішення Генпрокуратури, що розслідує справу про приватизацію земельних та інших об'єктів Шуфричами в області.

"В нашому випадку судді просто виконують чиєсь замовлення", - вважає Клованич.

Відповідно до рішення суду, редактор повинен виплатити позивачеві 10 тисяч гривень моральної компенсації.

Апеляційний суд Закарпатської області, куди звернулася редакція, залишив рішення Ужгородського суду без змін.

"І це незважаючи на те, що це була важлива суспільна інформація з уст посадової особи", - заявляє головний редактор.

Як відомо, конфлікт з членами СДПУ(о) виник ще між президентськими виборами 2004 року. Тоді був позов на 250 тис. грн., але редакція виграла цю справу. За словами Клованича, есдеки "знов знайшли привід розправитись із ним".

У той же час батько депутата Іван Шуфрич звернувся з проханням до редактора надрукувати спростування в обмін на відклик матеріальних претензій. Газета спростування надрукувала, а родина Шуфричів від позову не відмовилася.

"Вони просто обвели мене навколо пальця. Сподіваючись на їхню порядність, ми втратили шанс оскаржити рішення у Верховному суді", - заявив Клованич.

Наразі газета з 1 вересня припинить свій вихід, адже головний редактор не матиме права займатися господарською діяльністю.

Планується, що газета буде виходити в новому форматі та з допомогою нових меценатів, з якими буде публічно підписана редакційна угода.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua