"Нафтогаз" скоро нікому нічого не буде винен

Вівторок, 22 серпня 2006, 10:38

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" до середини жовтня повністю погасить заборгованість перед RosUkrEnergo за поставлений у першому кварталі природний газ.

Про це повідомив міністр палива й енергетики Юрій Бойко в інтерв'ю одному з українських телеканалів у понеділок увечері.

"Я думаю, до середини жовтня ми повністю розрахуємося за постачання імпортного газу", - сказав глава Мінпаливенерго.

Міністр відзначив вигідність для України участі RosUkrEnergo у схемі постачань імпортного природного газу в республіку.

"RosUkrEnergo як механізм, що дозволяє балансувати ріст цін на газ з боку "Газпрому" і всі питання, пов'язані з середньоазіатським газом, на сьогоднішній день виконує свою функцію: Україна отримує газ по 95 доларів на відміну від сусідів, які отримують його значно дорожче", - пояснив Бойко.

Як відомо, "Нафтогаз України" днями погасив RosUkrEnergo $49,6 млн. з $371,789 млн. заборгованості за поставлений у першому кварталі 2006 року газ.

Також Бойко заявив, що Україна найближчим часом повністю погасить заборгованість перед Туркменістаном за поставлений природний газ.

"Я вважаю, що та сума заборгованості, що залишилась - незначна і буде погашена найближчим часом. Наші стратегічні відносини не можуть затьмарюватися наявністю заборгованості, і жодна зі сторін, у даному випадку ми, не повинна бути в збитковій позиції через наявність такої заборгованості", - сказав він.

Разом з тим, голова Мінпаливенерго назвав нереальним проект будівництва газопроводу з доставки туркменського природного газу в Україну в обхід території Росії. Бойко вважає недоцільним будівництво такого трубопроводу.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua