У Януковича є питання до росіян

Четвер, 24 серпня 2006, 18:41

Український прем'єр Віктор Янукович висловив упевненість, що постачання російського газу в Україну будуть стабільними, і що збільшення ціни на газ у наступному році виявиться незначним.

"Ми провели зараз уже серію переговорів, у результаті яких ми впевнені в тому , що насамперед постачання газу в Україну будуть стабільні", - сказав Янукович в інтерв'ю російському телеканалові "Вести 24" у четвер.

"Ціна на газ буде прогнозована, тобто вона буде розрахунковою і, на наш погляд, вона вже цього року не буде змінюватися", - додав прем'єр.

Він сказав, що "на наступний рік можливо незначне збільшення ціни на газ, але в параметрах, що відповідають ринковим тенденціям".

Янукович відзначив, що "Україна вже 15 років як пішла по шляху ринкових перетворень". "Тому ми ніяких виключень для себе не робимо", - сказав прем'єр.

"Але, інша справа, у нас є питання до наших партнерів, які, я б сказав так, стосуються коректності наших відносин. Тобто, ми б хотіли, щоб наші спільні дії завжди були передбачувані і щоб вони були прозорими. Тобто і формування ціни, і передбачуваність ринку, це і баланс ринку, і цінова політика. Вона була зрозумілої і прозорою. Інших питань у нас немає", - сказав Янукович.

Він також заявив, що для розвитку і зміцнення російсько-українських відносин необхідно активізувати двосторонні контакти.

"Ми зараз у самий короткий період часу на рівні підкомісій урядів України і Росії відпрацюємо всі напрямки. Найближчим часом, це жовтень-листопад місяці ми проведемо міжурядову комісію з економічного співробітництва", - сказав прем'єр.

За його словами, відразу після цього президентам двох країн буде спрямована пропозиція з приводу проведення засідання міждержавної комісії.

Ця комісія "уже буде мати можливість для розгляду і прийняття рішень по найбільш великих міждержавних питаннях", сказав Янукович.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua