Адвокати впевнені, що Лазаренка скоро відпустять

Неділя, 27 серпня 2006, 12:25

Адвокати екс-прем'єра Павла Лазаренка мають намір оскаржити рішення американського суду до 29 вересня поточного року.

"За повідомленням американських адвокатів, скарга в апеляційний суд 9 округу буде подана до 29 вересня 2006 року", - говориться в заяві адвоката екс-прем'єра Євгенії Колодій.

Після консультацій з американськими адвокатами Лазаренка Дороном Вайнбергом, Денісом Ріорданом і Доном Хорганом Колодій заявляє, що американські захисники Лазаренка були готові до подібного розвитку подій.

У той же час, вони вважають, що всі обвинувачення Лазаренка в США були підготовлені і представлені українською прокуратурою під час правління Леоніда Кучми і були "виключно вибірковими і політично мотивованими".

Разом з тим вона підкреслює, що "процедура розгляду апеляційної скарги забирає певний час".

"Однак протягом останніх півтора років американським адвокатам вдалося зібрати всі матеріали, що дозволять значно скоротити терміни розгляду справи в апеляційному суді", - стверджує Колодій.

"Вони (адвокати) абсолютно впевнені, що справа Лазаренка апеляційним судом буде повністю закрита, для цього є всі юридичні підстави", - відзначається в заяві.

Колодій також нагадала, що призначене вироком суду покарання складає 108 місяців (9 років) ув’язнення.

"Зі слів американських адвокатів, відбування покарання по федеральних засудженнях передбачає 85% призначеного судом терміну, у нашому випадку це мінус 16,2 місяці", - сказала вона, при цьому відзначивши, що "52 місяці Лазаренко уже відбув під арештом, і цей термін зарахований судом".

"Із 40 місяців, що залишилися, наш підзахисний 38 місяців знаходився під домашнім арештом. Адвокати впевнені, що даний термін також буде зарахований як відбуте покарання", - додала адвокат.

Як повідомлялося, у п'ятницю Лазаренко був присуджений до 9 років позбавлення волі і відшкодування 10 мільйонів доларів.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua