Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Закордоном не можуть нарадітися з Януковича

Неділя, 27 серпня 2006, 20:16

Експерт Інституту міжнародної економіки Андерс Ослунд схвально оцінює діяльність уряду Віктору Януковича порівняно з його попередниками.

В інтерв’ю радіо "Свобода" він висловив припущення, що валовий внутрішній продукт України може зрости цього року на 7%, як раніше прогнозував президент Віктор Ющенко.

За словами Ослунда, нові урядовці не вдалися до жорсткого регулювання цін на бензин, яке минулого року застосували їхні попередники.

Ослунд також схвально оцінює акцент уряду Януковича на економічному зростанні, про яке, за його словами, майже не згадувала Юлія Тимошенко.

"В уряду з’явився цілком новий наголос на стимулюванні економічного росту і він розробив пропозиції щодо зниження податків з 2008 року. Уряд хоче також утримати збалансований бюджет та відмовляється від ренаціоналізації, а навпаки хоче здійснити більше приватизації", - сказав він.

Ослунд також стверджує, що уряд Януковича буде намагатися вступити до СОТ до кінця цього року.

Водночас, він вважає "порожньою риторикою" останню заяву першого віце-прем'єра Миколи Азарова про необхідність інтеграції України в Євразійське Економічне Співтовариство.

"Азаров сам нещодавно використав формулювання Ющенка і заявив, що співпраця України в рамках Єдиного Економічного Простору повинна відбуватися на різній швидкості та різних рівнях. А Євразійське Економічне Співтовариство взагалі не працює. Воно не функціонує як митний союз", - сказав Ослунд.

"Отже, я думаю, що слова Азарова лише порожня дипломатія з метою отримати кращий торговельний доступ на російський ринок", - вважає експерт.

Покращення темпів економічного зростання в Україні Ослунд пояснює тим, що українські бізнесмени вже не відчувають загрозу своїй власності.

"Олігархи вже більше не бояться. Упродовж минулого року і до цьогорічних виборів сталева та машинобудівна промисловість не збільшували виробництво. Причиною цього був страх великого бізнесу втрати свою власність. А після березневих виборів вони зрозуміли, що їхній власності вже ніщо не загрожує. Отже, у травні виробництво сталевої промисловості суттєво зросло. І це не було пов'язано із зовнішнім ринком. Просто українські бізнесмени зрозуміли, що можуть й надалі працювати в Україні", - сказав Ослунд.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування