Азаров поскаржився, що Єхануров проїв "Криворіжсталь"

Понеділок, 28 серпня 2006, 11:51

Перший віце-прем'єр-міністр Микола Азаров відзначає необхідність перегляду бюджету 2006 року.

Про це він сказав в інтерв'ю міжнародному щотижневику "Профіль-Україна", опублікованому в понеділок.

"Бюджет 2006 року необхідно переглянути. Зараз Міністерство фінансів готує пропозиціїї, які уряд проаналізує, а потім передасть на розгляд до Верховної Ради", - сказав він.

За словами Азарова, бюджет 2006 року "незбалансований і нереальний, а бюджетний розпис сплановано так, що основні прибутки і витрати припадають на четвертий квартал поточного року".

"Це робилося спеціально і свідомо, адже було очевидно, що в липні-серпні буде працювати вже інший Кабінет міністрів", - упевнений він.

"Зараз відхилення від бюджетного розпису складає близько 7 мільярдів гривень. Ще одна красномовна цифра - видаткові статті бюджету за сім з половиною місяців були профінансовані за рахунок залишку грошей на єдиному казначейському рахунку. У сумі 11 мільярдів гривень!" - підкреслив перший віце-прем'єр.

Як повідомив Азаров, "це кошти, виручені від продажу "Криворіжсталі". "По суті, попердні уряди існували, "проїдаючи" "Криворіжсталь", - відзначив Азаров.

"Колишнє керівництво Міністерства фінансів не могло не бачити того, що реальні прибутки бюджету відставали від запланованих бюджетним розписом витрат", - сказав він.

"Коли я приймав справи, на казначейському рахунку взагалі була критично мала сума - 1,5 мільярда гривень. У результаті Кабінет міністрів був змушений вживати термінових заходів, тому що такий рівень залишків - це ненормально", - відзначив міністр фінансів України.

За його словами, "зараз на казначейському рахунку близько 3 мільярдів гривень. Це дозволяє стійко фінансувати витрати бюджету в межах його прибутків, і зараз у рамках виконання антикризової програми ми плануємо провести комплекс заходів щодо збалансування фінансової ситуації", - підсумував Азаров.

Новости Украинаpowered by lun.ua