Депутати-регіонали хочуть бути самі всьому головами

Понеділок, 28 серпня 2006, 16:34

Фракція Партії регіонів пропонує парламенту дозволити районним і обласним радам обирати своїх голів і формувати постійні комісії без участі керівників територіальних виборчих комісій у разі, якщо останні саботують цей процес.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Партії регіонів, відповідний законопроект, ініційований депутатами фракції Олегом Царьовим і Миколою Янковським, зареєстрований у Верховній Раді.

Зокрема депутати ініціюють внесення змін до Закону України про "Місцеве самоврядування в Україні".

Законопроект спрямований на те, щоб надати новообраним депутатам районних і обласних рад право формувати органи місцевого самоврядування всупереч протидії голів ТВК.

Проект закону передбачає надання депутатам районних і обласних рад право обирати зі свого складу головуючого і самостійно продовжувати процедуру обрання голів у разі, коли вони не обрані протягом двох тижнів.

Свою ініціативу Царьов і Янковський пояснюють тим, що голови ТВК іноді саботують проведення перших сесій місцевих рад і паралізують роботу органів місцевого самоврядування.

Відповідно до Закону України про "Місцеве самоврядування в Україні", першу сесію районних і обласних рад скликають і ведуть голови відповідних ТВК.

Як відомо, навесні Царьов не зміг очолити Дніпропетровську облраду через протидію з боку партій, що підтримували Миколу Швеця.

УНІАНpowered by lun.ua