Персона епохи темників знову може очолити НТКУ?

Понеділок, 28 серпня 2006, 18:25

Екс-голова НТКУ Олександр Савенко вже пройшов співбесіду в Кабміні та Секретаріаті президента як один з реальних претендентів на посаду нового глави НТКУ.

Про це повідомляє в понеділок "Телекритика" з посиланням на "джерела, що заслуговують довіри".

Ні в Кабінеті міністрів, ні в Секретаріаті президента цю інформацію "Українській правді" підтвердити не змогли.

Представник секретаріату президента Андрій Чирва висловив сумнів, що призначення голови НТКУ є компетенцією Секретаріату.

Прес-секретар прем’єр-міністра Денис Іванеско також сказав, що не володіє цією інформацією, і порадив звернутися з цим питанням до віце-прем'єра Дмитра Табачника на найближчому брифінгу.

Як відомо, Савенко очолював НТКУ в 2004. Тоді навіть екс-голова Верховної Ради Литвин звинуватив УТ-1 в існуванні темників.

Між тим "Телекритика" відзначає повернення до ефіру тих, "кого, здавалося в 2004-ому "помаранчевому " році, телевізійне співтовариство не побачить ще довго - якби відбулася корпоративна люстрація зап'ятнаних "співробітництвом зі злочинним режимом", "темниківською" цензурою, кадрів".

Зокрема, видання відзначає повернення з осені до ефіру 1+1 програми "Епіцентр" В’ячеслава Піховшека.

Водночас Інститут Медіа Права нагадує, що згідно із законом, керівники НТКУ та Нацрадіокомпанії призначаються на посаду і звільняються з посади президентом за поданням Верховної Ради.

"Кандидатуру на посаду керівника НТКУ (НРКУ) визначає і вносить до Верховної Ради громадська рада НТКУ (НРКУ)", - зазначається у повідомленні.

Також громадська рада НТКУ (НРКУ) готує та вносить до ВР з відповідним обґрунтуванням пропозицію про звільнення з посади керівника НТКУ (НРКУ).

"Таким чином, відповідно до закону призначення нового керівника НТКУ не можливе без участі громадської ради НТКУ. Громадська рада у складі 17 осіб тільки має бути сформована Верховною Радою", - зауважують в Інституті Медіа Права.

"До формування громадської ради НТКУ будь-які призначення керівника НТКУ буде незаконним. Інститут Медіа Права закликає всіх політиків діяти в рамках законів України", - додається у повідомленні.

Українська правдаpowered by lun.ua