Балога обізвав депутатів, що підтримали Януковича, провокаторами

Вівторок, 19 вересня 2006, 18:10

Голова секретаріату президента Віктор Балога назвав провокативною постанову Верховної Ради щодо підтримки позиції прем’єра щодо НАТО, Висловленої під час візиту Януковича до Брюсселя.

Про це у вівторок заявив глава секретаріату президента Віктор Балога, коментуючи голосування депутатів, яке відбулося наприкінці роботи парламенту у вівторок.

"Ця постанова носить виключно політичний характер і не має жодних юридичних наслідків", – наголосив Балога, слова якого наводить прес-служба президента.

"Під час розгляду цього питання парламентом було порушено регламент і процедуру, зокрема, текст постанови попередньо не розглядався профільним комітетом Верховної Ради", - зазначив він.

"Прийняття подібного документу не сприяє проведенню ефективної зовнішньої політики, скоординованої між всіма гілками влади", – додав Балога.

Він також наголосив, що конфронтаційний характер постанови порушує домовленості, досягнуті під час підписання Універсалу національної єдності та політики пошуку діалогу між інститутами влади, яку демонструє президент.

За словами Балоги, потрібно демонструвати консолідовану політику і спільно відстоювати інтереси України, в тому числі в питанні безпекової політики.

"Верховна Рада і Уряд повинні неухильно дотримуватися законів України, в тому числі Закону "Про основи національної безпеки України", – підкреслює Балога.

Він також повідомив, що цій темі буде присвячено засідання РНБО, яке має намір ініціювати президент.

Засідання РНБО буде присвячено питанню про порядок реалізації главою держави конституційних повноважень щодо здійснення керівництва у сфері зовнішньої і оборонної політики

Балога наголосив, що згідно із Конституцією президент здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави.

У Президента є достатньо правових важелів для того, щоб забезпечити незмінність зовнішнього курсу і зобов’язати всі інститути влади його реалізовувати, наголосив глава секретаріату.

"Українська правда"powered by lun.ua