Черномирдін "лякає" Україну, що її системи – не вічний двигун

Понеділок, 25 вересня 2006, 12:21

Чергове засідання Ради засновників україно-російського консорціуму з управління і розвитку газотранспортної системи України пройде в жовтні.

Про це заявив посол Росії в Україні Віктор Черномирдін в інтерв'ю журналу "Народний депутат", повідомляє прес-служба посольства РФ в Україні.

"У серпні, після формування діючого уряду, знову активізувалося обговорення – бути чи не бути консорціуму, як урізати ціни на газ за рахунок його постачальників і т.п.", - зазначив Черномирдін.

Також він сказав, що "консорціум потрібен – уже кілька років минуло, як це визнали Україна і Росія, ряд західних споживачів газу". "Газотранспортна мережа – не вічний двигун, вона зношена, вимагає капітальних вкладень і додаткових газотранспортних гілок. Обсяги споживання не зменшуються? Ні", - пояснив посол.

При цьому він підкреслив, що "ціни на світовому ринку – теж не зменшуються, навпаки".

"Так, зрозуміти покупця неважко, ніхто не хоче платити завтра більше, ніж учора. Тому, щоб упорядкувати ринок, потрібні такі міжнародні структури, як консорціум", - сказав Черномирдін.

"Щоб зміни умов на ринку не били по споживачах і не давили на постачальників, а діяли м'якше і зрозуміліше для всіх учасників товарообміну", - додав він.

За словами посла, "ділянку газопроводу Богородчани-Ужгород довжиною 234 км вирішено в перспективі забезпечити додатково до 19 млрд. куб. м транзиту газу через українську територію". "Терміни будівництва газопроводу оцінюються в 1,5 роки", - додав він.

Українська правда
powered by lun.ua