Державу хочуть змусити вибачатися перед громадянами

Понеділок, 25 вересня 2006, 15:17

У Верховній Раді зареєстровано проект змін до Кримінально-процесуального кодексу, що передбачає винесення публічних вибачень від імені держави громадянину за порушення його прав.

Зміни встановлюють відповідальність держави за порушення прав і свобод людини і громадянина внаслідок неправомірних дій або бездіяльності органів дізнання і досудового слідства.

Відповідно до запропонованих змін, публічні вибачення від імені держави громадянину, чиї права були порушені, має протягом місяця після закриття кримінальної справи принести прокурор, який здійснював нагляд за дотриманням законів у ході ведення справи.

Це правило повинне застосовуватися у випадку виправдувального вироку суду, коли не встановлені обставини злочину, коли в діях підсудного немає складу злочину, а також коли не доведена участь підсудного у скоєнні злочину.

"Публічне вибачення приноситься незалежно від наявності заяви особи і провини службових осіб органів дізнання, досудового слідства або прокуратури", - відзначається в законопроекті.

Текст публічного вибачення повинен бути опублікований в офіційних районних, обласних, республіканських друкованих ЗМІ за  місцем закриття кримінальної справи, а також направлятися особі, права якої були порушені.

У випадку смерті особи, права якої були порушені, публічне вибачення приноситься її близьким родичам на підставі їхньої заяви.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua