Ющенко хоче, щоб соціальний захист спрацьовував автоматично

П'ятниця, 29 вересня 2006, 11:33

Президент Віктор Ющенко заявляє, що в державі має бути розроблений механізм соціального захисту, що спрацьовує автоматично при підвищенні цін на комунальні послуги.

Про це глава держави сказав на зустрічі з керівниками органів місцевого самоврядування в п'ятницю.

"Перед тим, як ми порушуємо питання або в парламенті, або в уряді щодо комунальних цін у нас повинна бути стовідсоткова гарантія, що в нас є механізм соціального захисту, який автоматично захистить бідну людину", - сказав Ющенко.

Він підкреслив, що необхідно чесно підійти до рішення цієї проблеми. За словами президента жодна система влади на "демпінгу ціни" не зробила ефективну соціальну політику.

Ющенко навів приклад таких країн, як Данія, Швейцарія, Фінляндія, де високий авторитет влади тримається на ефективній адресній допомозі громадянам.

Президент вважає, що перед тим, як формувати ціну на житлово-комунальні послуги місцевій владі треба добре знати як і де живуть бідні люди, і як їх можна захистити.

"Якщо цього механізму немає - тоді нас будуть проклинати", - сказав Ющенко.

Він підкреслив, що не можна підвищувати податки.

"Якщо ми будемо йти попередньою дорогою, коли ми піднімаємо рівень податків, мінімізуємо бюджетні надходження і через ціну хочемо допомогти усім, ми будемо мати найменший прожитковий мінімум", - сказав Ющенко.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua