Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Через рік в Україні стане більше мертвих дітей

Вівторок, 10 жовтня 2006, 14:11

Протягом останніх п'яти років народжуваність в Україні збільшилася на 4-6%, але аборти в 1,2 рази перевищують кількість пологів.

За словами завідувачки відділенням демографічної економіки Інституту демографії НАНУ Валентини Стешенко, незначне підвищення зовсім не пов'язане з тим, що українки вирішили народжувати більше дітей. На зміну статистики вплинули два фактори, пише "Дело".

По-перше, починаючи з 2003 року, коли почало поліпшуватися фінансове становище українців, жінки, за словами Стешенко, стали надолужувати втрачене. По-друге, природним чином збільшилася кількість жінок дітородного віку.

При цьому Стешенко відзначила, що народжувати другу або третю дитину, як і раніше, наважуються лише деякі: "За нашої смертності кожна жінка повинна народжувати в середньому 2,3 дитини. А в нас - не більше 1,1-1,2. Тобто наполовину менше".

Видання пише, що за останні 15 років дитяча смертність в Україні знизилася на третину. У Міністерстві охорони здоров'я відзначають, що якщо в 1990 році з тисячі немовлят помирали 13 дітей, то у 2005-му - вже 9.

За словами завідуючого дитячим патологоанатомічним відділенням "Охматдит" Михайла Голубчикова, статистика дитячої смертності з 2007 року істотно зросте.

Справа в тому, що з 1 січня Україна переходить на європейські стандарти і немовлята вагою до 500 грамів будуть вважатися людьми, а не "плодом", як це було раніше. "У мене (в морзі) на практиці 58-60% - це абортні плоди вагою від 500 грамів, але із січня вони матимуть статус дитини", - каже Голубчиков.

Крім того, найближчим часом позначаться наслідки Чорнобильської катастрофи. "Люди, що зараз вступають у дітородний вік, у період внутрішньоутробного розвитку одержали велику кількість радіонуклідів, і це неминуче позначиться на їхній репродуктивній функції", - прогнозує Голубчиков.

За інформацією координатора програми ООН в Україні Френсіса О'Доннелла, за рік 500-700 тис. жінок в Україні роблять аборти, а у 2005 році народилося 426 тис. дітей. Таким чином, кількість абортів у 1,2 рази перевищує кількість пологів. У Європі - у 0,25 разів.

Тільки 2% українок до 40 років не зробили жодного аборту. В Україні до 60% випадків смерті немовлят - наслідки абортів. 50% абортів роблять жінки віком від 20 до 30 років.

У той же час видання нагадує, що з 2005 року набрав чинності закон, що скорочує термін штучного переривання вагітності. Якщо раніше аборти дозволялося робити на терміні до 28 тижнів, то нині - до 22 тижнів.

За прогнозом директора Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Сергія Пирожкова, якщо нинішні демографічні тенденції в Україні збережуться, то до 2050 року українців буде лише 35 млн.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
17:26
Вибух на полігоні в Чехії: один військовий загинув
17:22
Путін призначив свою ймовірну родичку заступницею нового міністра оборони
17:08
За схваленням Путіна: Caterpillar передала свої російські активи фірмі з Вірменії
17:08
ВІДЕОВчені показали неочікувану зустріч з глибоководним кальмаром, який переносив гігантські яйця
16:55
фотоРейсовий автобус перевернувся на Закарпатті: постраждали 11 пасажирів
16:49
"Укрзалізниця" отримала від Світового банку техніку та обладнання на 7 мільйонів доларів
16:40
соцопитуванняКМІС: третина українців підтримує нові норми мобілізації, половина – ні
16:39
70% українців вважають, що Зеленський має бути президентом до кінця воєнного стану – КМІС
16:36
У Німеччині закликали урізати допомогу українським біженцям, уряд відреагував
16:35
ФОТО"Десятиліттями залишався непоміченим": чим цінний 1600-літній рукопис про дитинство Ісуса
Усі новини...
Реклама: