25.06

Банківський форум

Ющенко заспокоїв Захід, що проти Януковича в нього є "достатньо вето"

П'ятниця, 13 жовтня 2006, 10:35

Президент Віктор Ющенко заявляє, що має достатньо права вето, щоб забезпечити західний курс просування України та здійснювати запровадження реформ.

Про це Ющенко сказав в інтерв’ю "Файненшл Таймс", повідомляє Бі-Бі-Сі.

Він також закликав Євросоюз надати Україні сигнал, що Київ розглядають як кандидата на членство у ЄС у довгостроковій перспективі попри заклики у Брюсселі до припинення розширення на Схід.

Часопис наводить також слова президента Ющенка про те, що якщо подивитися на ті процеси, що відбуваються у ЄС нині, можна сказати, що це не найліпший час говорити про прагнення України набути членство у Євросоюзі.

Водночас Ющенко додав, що в Україні розуміють нинішні складності у Європі.

За його словами, Україна у цих обставинах лише хоче бути почутою.

Києву, за словами президента, необхідно лише знати і відчувати, що підписані відповідні документи, згідно з якими "на видноколах" можна побачити перспективу членства для України.

Визначаючи Євросоюз як головного торгівельного партнера України, Ющенко визнає, що Україні ще треба пройти шлях реформ та підготовчої роботи, перед тим як здійснити свої прагнення до Європи.

ФТ зазначає, що прохання Ющенка до Брюсселя відбувається у той час, коли у Києві панує політична непевність щодо того, чи ж новий коаліційний уряд неухильно йтиме шляхом інтеграції із Заходом, який було ухвалено помаранчевою революцією 2004 року.

У цьому контексті Ющенко наголосив, що його зовнішня політика та плани внутрішніх реформ не можуть бути відвернуті.

ФТ також пише, що прем’єр Віктор Янукович вже почав відновлювати зв'язки Києва і Москви.

Як зазначає видання, Янукович також обрав більш обережний підхід до планів інтеграції України до НАТО і ЄС, наголошуючи, що провадитиме радше політику "європрагматизму", аніж "євроромантизму".

Саме ця позиція нинішнього українського прем'єра, на думку оглядачів, може ускладнити західну інтеграцію Києва.

Водночас президент Ющенко заявив, що Україна має поліпшити часто складні стосунки з Росією, водночас наголосивши, що майбутнє України лежить у Європі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування