Росію просять угамувати свій запал у кризі з Грузією. Парламентарі умивають руки

Понеділок, 16 жовтня 2006, 16:57

"Організація за демократію та економічний розвиток – ГУАМ" закликає Росію відмовитися від односторонніх дій відносно Грузії, спрямованих на припинення економічних, гуманітарних та інших міждержавних зв'язків.

Про це йдеться у заяві держав-членів організації, повідомляє Обком з посиланням на Українські новини.

При цьому ГУАМ вітає рішення Грузії про передачу Росії затриманих російських військовослужбовців як захід, що мав на меті розрядити ситуацію, яка виникла у двосторонніх відносинах.

ГУАМ також вітає зобов'язання Росії перенести російські військові бази, об'єкти і формування на Закавказзя з території Грузії протягом 2008 року.

Країни ГУАМ висловили переконання, що проблеми, які виникли, у тому числі, ті, що пов'язані з урегулюванням конфліктів, повинні вирішуватися за столом переговорів відповідно до принципів міжнародного права.

ГУАМ також закликала усі держави-учасниці Співдружності Незалежних Держав підтримати зусилля, спрямовані на подолання кризи у взаєминах Росії і Грузії. 

Водночас, представники парламентів трьох колишніх республік СРСР відмовились підтримати Грузію в її протистоянні з Росією.

Свою відмову вони аргументували тим, що спершу, з настанням зими, необхідно вирішити економічні проблеми, а не політичні, повідомляє Бі-Бі-Сі із посиланням на Франс Прес.

Віце-спікер Верховної Ради Адам Мартинюк та спікер азербайджанського парламенту Октай Асадов сказали, що країни-члени ГУАМ спершу повинні зосередитись на торгівлі та економічних зв'язках.

Як відомо, 23 травня в Києві президенти країн ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова) створили міжнародну організацію "За демократію й економічний розвиток – ГУАМ".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування