Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Ще дві експертизи і Медведько розкриє або закриє справу Чорновола

П'ятниця, 10 листопада 2006, 13:34

Після отримання результатів усіх необхідних експертиз, які ще не закінчені в розслідуванні загибелі В'ячеслава Чорновола, буде ухвалено остаточне рішення про подальшу долю цієї кримінальної справи.

Про це заявив генпрокурор Олександр Медведько на прес-конференції в п'ятницю.

За його словами, в ГПУ очікують результатів двох експертиз - судово-хімічної експертизи ексгумованого тіла одного зі свідків ДТП Івана Шолома, а також автотехнічної трасологічної криміналістичної експертизи машини Чорновола.

"По одержанню результатів цих двох основних експертиз і буде ухвалено відповідне рішення. Яке буде рішення ухвалено, я зараз не можу відповісти – можливо, про припинення кримінальної справи, можливо про те, що дійсно було вбивство з використанням автотранспортних засобів", - сказав Медведько.

Водночас він відзначив, що основна складність у розслідуванні цієї кримінальної справи пов'язана з відсутністю автомобіля, у якому пересувався Чорновіл, а також ушкоджених частин цього транспортного засобу.

У зв'язку з цим, за його словами, зараз неможливо провести повну експертизу, однак ГПУ разом з польськими колегами має намір змоделювати ДТП, у якому загинув Чорновіл, за допомогою комп'ютерних програм.

"У нас є договір з Польщею, вони обіцяють нам до 16-17 листопада прибути до Києва і ми проведемо експертизу за участю польських фахівців і їхніх програм забезпечення", - сказав генпрокурор.

Медведько пояснив, чому машина Чорновола не фігурує як речовий доказ у цій справі.

За його словами, машина зникла після закриття кримінальної справи з розслідування смерті Чорновола в 1999 році.

"Кримінальна справа була припинена у зв'язку з актом амністії, оскільки там був необережний злочин. Незважаючи на загибель осіб, вона підлягала припиненню. А коли припиняється кримінальна справа, то, згідно з карно-процесуальним законодавством, вирішується доля того чи іншого речового доказу. От було ухвалено таке рішення, що викликало певні утруднення", - сказав Медведько.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: