Ющенко просить депутатів визнати, що Голодомор – це геноцид

Четвер, 16 листопада 2006, 16:21

Президент Віктор Ющенко закликає депутатів підтримати внесений ним проект закону про Голодомор 1932-33 років в Україні.

Про це йдеться у зверненні Ющенка до українського народу і депутатів, повідомляє прес-служба президента.

"З огляду на необхідність встановлення історичної справедливості, морально-духовного оздоровлення Українського народу закликаю всіх депутатів підтримати проект закону", - наголосив Ющенко.

Ключовим положенням проекту закону є визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом української нації.

Ющенко відзначив, що за час незалежності українська влада неодноразово висловлювалася про Голодомор як геноцид: "у рішеннях та публічних виступах усіх трьох президентів України, інших керівників держави, у постановах Верховної Ради України".

"Як свідчать результати соціологічних досліджень, саме так оцінює Великий Голод 1932–1933 років і переважна більшість українських громадян. "Нині суспільство очікує від українського парламенту законодавчого закріплення волі народу", – зазначив Ющенко.

На переконання президента, українці мають "знайти в собі мужність визнати і переконати інших, що нація стала жертвою страшного злочину – злочину геноциду, який ніколи не повинен повторитися".

"Маємо усвідомити, що сьогодні переважна більшість населення України є нащадками тих, хто вижив у страшні часи. Але нас могло б бути набагато більше", – відзначив президент.

Ющенко нагадав, що на сьогодні вже десять країн світу визнали Голодомор в Україні 1932–1933 років геноцидом Українського народу.

Українська правда

powered by lun.ua