Українську мову в кіно заборонили?

1 перегляд
Вівторок, 21 листопада 2006, 18:54

Рішення Апеляційного господарського суду Києва про скасування урядової постанови щодо обов'язкового дублювання невітчизняних фільмів українською мовою фактично означає заборону української мови в кінопрокаті.

Таку позицію висловлює Національна рада з питань культури і духовності при президенті, повідомляє прес-служба глави держави.

"Цим порушуються права і можливості громадян, які ідентифікують себе з українством, сприймати іншомовну кінопродукцію рідною мовою. Вбачаємо в таких діях приниження національної гідності українців, загрозливий наступ на рідну для них культуру ", - йдеться у заяві Нацради.

Її члени висловлюють стурбованість тим фактом, що позовну заяву від Кабінету міністрів про оскарження рішення Київського апеляційного господарського суду в останній момент було відкликано.

Це унеможливило оскарження цього рішення іншими позивачами, оскільки термін подачі подібних заяв було вичерпано, пояснюється у заяві.

Нацрада з питань культури і духовності закликає уряд забезпечити проведення збалансованої культурно-мовної політики.

Крім питання дубляжу українською під час засідання Нацради 16 листопада було розглянуто питання щодо формування замовлення випуску соціально значимих видань за кошти держбюджету, щодо створення президентської бібліотеки імені Ярослава Мудрого.

Також члени Нацради підтримали проекти указів президента "Про проведення в Україні у 2007 році року української книги" і "Про вшанування пам'яті та заходи щодо дослідження і популяризації творчої спадщини Олександра Довженка".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua