МАУП відсудила майже 5 тисяч дипломів

Понеділок, 27 листопада 2006, 13:19

Господарський суд Києва відновив права 26 філіій Міжрегіональної академії управління персоналом, ліцензії яких були анульовані Міністерством освіти і науки.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу МАУП.

Таким чином Господарський суд Києва задовольнив клопотання МАУП про забезпечення адміністративного позову академії до Міносвіти і Державної атестаційної комісії.

Останні у серпні 2006 року внаслідок низки перевірок відмовили академії у видачі 4655 дипломів держзразка для випускників 2005-2006 років і ухвалили рішення про анулювання ліцензій 26 її окремих структурних підрозділів.

Крім того суд заборонив посадовцям ДАК і Міносвіти оприлюднювати будь-які відомості щодо анулювання цих ліцензій.

Керівництво МАУП оскаржило дії ДАК і Міносвіти в суді, оскільки, на їх думку, в ході перевірок філіалів академії члени комісії перевищили свої повноваження і порушили методику проведення перевірок. Зокрема, з 26 вузів, у яких були відкликані ліцензії, комісія перевірила тільки 12.

Після цього Міністерство освіти і науки неодноразово заявляло про протиправну діяльність закритих і позбавлених ліцензій відокремлених структурних підрозділів вузів і вимагало від обласних управлінь освіти і науки інформувати громадськість про їх незаконну діяльність.

Минулого тижня комітет ВР з питань науки і освіти ініціював створення тимчасової слідчої комісії, для перевірки діяльності Міністерства науки і освіти щодо відмови у видачі дипломів про вищу освіту випускникам МАУП і закриття низки філій академії.

Як відомо, раніше секретаріат уповноваженого Верховної Ради з прав людини узяв під контроль питання захисту конституційних прав випускників МАУП, порушених в результаті відмови Міносвіти видати їм дипломи про вищу освіту.

powered by lun.ua
Усі новини...